Kitap okumayı sevemiyorum

Kitap okumak sizi daha zeki yapmaz, beyni de geliştirmez. Ben de kitap okumayı sevmiyorum ama Popular Science'ın dergilerini okuyorum. Hoşuna gider gitmez meselesi. Birisi film izlemiyor diye "sen nasıl film izlemeyi sevmezsin" demiyorsak kitap okumayı sevmemesini de normal karşılamak lazım. Ayrıca yazım yanlışı yapıldı diye kitap okumamasını göz önünde bulundurarak beyin gelişmişliğinin *idik yarışını yapmak da ne bileyim...

Kitap okumak sizi daha zeki yapmaz, beyni de geliştirmez. Ben de kitap okumayı sevmiyorum ama Popular Science'ın dergilerini okuyorum. Hoşuna gider gitmez meselesi. Birisi film izlemiyor diye "sen nasıl film izlemeyi sevmezsin" demiyorsak kitap okumayı sevmemesini de normal karşılamak lazım. Ayrıca yazım yanlışı yapıldı diye kitap okumamasını göz önünde bulundurarak beyin gelişmişliğinin *idik yarışını yapmak da ne bileyim...
"Kitap okumak beyni geliştirmez" aynen kankam beyni geliştirmek için 3x10 brain press yapmak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Kitap okurken aşırı sıkılıyorum. Çok denedim okumayı, sesli kitap falan da denedim ama katlanamıyorum. Kendime vazife edinmeye çalışıyorum, her gün 5-6 sayfa okuyacağım diyorum 2. gün bırakıyorum. Kendimi geliştirmek istiyorum ve bunun için de kitap okumam lazım. Ne yapmalıyım?

Eğer alışamıyorsan alışkanlıklarını gözden geçir. Muhakkak seni okumaktan alıkoyan bir berbat alışkanlığın vardır ve bu senin az dopamin ile yapman gereken işlerden alıkoyuyordur. Ne demek istediğimi anladın. Oyunu azalt.

Eğer alışamıyorsan alışkanlıklarını gözden geçir. Muhakkak seni okumaktan alıkoyan bir berbat alışknlığın vardır ve bu senin az dopamin ile yapman gereken işlerden alıkoyuyordur. Ne demek istediğimi anladın. Oyunu azalt.
😃 Bu doğru. Oyun oynamak daha zevkli geldiğinden kitap okumak sıkıcı geliyor. Teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı