Kitap okumayı sevmeyen insana kitap okumayı sevdirecek kitaplar nedir?

Kitap okumayı sevmeyen hayatı PC'den oluşan biriyim. Fakat bilgisayar için para biriktirdiğimden yapabileceğim en ucuz aktivitelerden biri kitap fakat okumak çok zevk vermiyor. Şu ana kadar Witcher kitap serisi ve okulun zorladıklarını okudum. Fantastik kitapların en iyilerinden olan Yüzüklerin Efendisi'ne başladım fakat biraz ağır olduğu için uzun süreler okuyamıyorum.
Fantastik seviyorsan ve acemiysen yüksek kalite serilerle başlama, sonradan pişman olursun keşke okumasaydımda şimsi okusaydım diye.

Önce kitap okuma alışkanlığı edinmeniz lazım hocam.

Fantastik olarak kademeli şekilde aşağıdaki serileri öneririm, sırayla okursanız kolaydan-zora gibi daha iyi olur sizin için :D

Genç Elitler,(3 kitap)
Harry Potter,(7 kitap)
Dedektif Kurukafa,(14 kitap.)
İlk 5 kitap ince kalan 9 kitap ansiklopediden hallice ama yine de saçma bir şekilde hafif bir seri. okunur, öneririm.

Sissoylu serisi.(7 kitap)

Ayrıca şunu da belirteyim, LOTR, Wheel Of Time ve Sissoylu gibi seriler fantastik değil, "Yüksek Fantezi/Fantastik" serileri diye geçer ve bunlar çok büyük evrenlere sahip serilerdir.(Sissoylu nispeten hafif bir seri o yüzden önerdim.)

Direkt bunlarla başlanmaz. Başlamak eziyettir ve sonradan pişman eder, başlamayım. Dost tavsiyesidir bu :)

Son düzenleme:
Vallahi ben kitap okumayı hiç sevmem ama şu kitapları soluksuz okudum.
Sergüzeşt.
Allah De Ötesini Bırak.
Allah De Ötesini Bırak 2.

Geri
Yukarı