Kitap okuyor musunuz?

Okuyor musunuz?

• Evet

Oy: 140 56,5%
  • Hayır

Oy: 108 43,5%

• Oy verenlerin toplamı
    248
Teknik bilgiler için konuşuyorum, online makaleler daha güncel bilgi içeriyor. Saniyede bir yeni bilgi eklenen internetin yanında ne zaman yazıldığı belirsiz kitapların pek kıymeti kalmıyor. Ama kafa dağıtmak için roman filan okunur ona bir şey diyemem.

Evet. Bu hafta 2. kitabıma başladım.

Bu cümlede gülünecek bir sürü şey var. Kitap okumaya gereksiz demek nasıl bir kafa ya?

Kitap okuma gereksiz değil gereksizleşiyor dedim. Videolarda işitsel ve görsel bilgi bir konu üzerinde anlama yetimizi geliştiriyor ve daha çabuk öğrenmemizi sağlıyor. Kitap okurken sadece okuma tekniğini kullanırız lakin video izlerken okuma, dinleme, görsel teknikler kullanılarak yapılan aktivite okumaktan daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Kitap okurken sadece okuma tekniğini kullanırız
Bir roman okuduğunuzu düşünelim, orada yazılanları aklınızda betimliyorsunuz. Bunun haricinde kitabin türüne göre değişebiliyor. Videolarda anlama yetimizin geliştiği yok, aksine beyin daha tembel davranıyor. Kitap okunurken beyinde onu canlandırıyor beyin jimnastiği yapıyorsunuz. Fahrenheit 451'deki olaya dönecek...

Yeni konular

Geri
Yukarı