Kitap Tavsiyesi

Benim kast ettigim film nasıl izlenir sorusuna cevap verecek bir kitap. Başka bir degişle film nasıl yorumlanır konusunda yardımcı olacak kitap.

Öncelikle kaliteli bir lcd alıyorsun, sonra Digitürk veya dsmart film paketi alıyorsun birde mısır patlatma makinesi . Eleştirmenlik için soruyorsan yukarıdakileri yapman yeterli bir de yaratıcılık lazım.

O kadar ayrıntılı bir konuyu ne kadar uzun anlatabilirler ki :)
Sevdiğin bir seri varsa kitabını okumanı öneririm.

Öncelikle kaliteli bir lcd alıyorsun, sonra Digitürk veya dsmart film paketi alıyorsun birde mısır patlatma makinesi . Eleştirmenlik için soruyorsan yukarıdakileri yapman yeterli bir de yaratıcılık lazım.
2015 senesine giriyoruz ve hala LCD?

Önerebileceğim bir kitap yok ama kendi yöntemlerimi aktarabilirim. Sinema sitesine üye ol ve izlediğin filmlere yorum yap. Orada yapılan yorumları oku. Başka bir siteden yorumları oku. Eleştirmenlerin yorumlarını oku. Kadrosu ve senaryoya dikkat et. Arka planda ne anlatmak istiyor onu düşün. İzleyen kişiler ile film üzerine sohbet yap. Ben bunları yapıyorum ve bazı arkadaşlarım benim iyi dediğim filmi izledikten sonra iyi diyor. Yani benim yorumlarıma güveniyor. Üye olduğum sitede yaptığım yorumları beğeniyorlar. Benim yaptıklarım bunlar ama profesyonel olarak ilgilenmek istiyorsan kurs gibi şeylere katılman seni çok ilerletir. Sinema öyle bir tutku ki eğer senin için de gerçek bir sinema yorumcusu var ise onu ortaya çıkarır. Aklıma gelen yöntemler bunlar kitap öneremiyorum kusuruma bakma. İyi seyirler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı