Kitaplar çok pahalı

Konu sahibine ''haha'' atan dantel reis de gelmiş. 🤣
1623869722368.png

1623869751521.png

Şunların fiyatlarına bakın. Okul benden her ders için 3 kitap istiyor. 1200TL tutuyor. Ben babamdan bunu nasıl isteyeyim? Babam işçi. Paranın geri kalan kısmı borçlara gidiyor. Nerede eğitimde fırsat eşitliği? Ben nasıl yeni nesil sorular da varken ders kitapsız iyi bir yer kazanayım? Tek istediğim biraz daha alım gücümüz olsun, daha ucuz olsun şunlar. Ben babamı nasıl mutlu edeceğim?

Bu sene LGS'ye girdim. Bunlara boşuna para verme kardeşim. Yaz tatilinde dinlen. Okul başlayınca çalışmaya başlarsın. Konuları iyi öğren. Yeni nesil soru çöz. 2. döneme geçip de hala matematik netin 10'un altındaysa mateatiği azalt. Diğer derslere ağırlık ver. Bu sene tanıdığım çoğu kişinin matematik neti 10'un hatta 5'in altında. Çok test kitabına gerek yok. Hatta set almana gerek yok. Ne kadar farklı yayın, o kadar iyi.
Keşke sadece para ile olsa... Çalışanın bile yapamadığı sınav yaptılar. Neyse Allah yardımcın olsun. Kendini çok sıkma...

Bu sene LGS'ye girdim. Bunlara boşuna para verme kardeşim. Yaz tatilinde dinlen. Okul başlayınca çalışmaya başlarsın. Konuları iyi öğren. Yeni nesil soru çöz. 2. döneme geçip de hala matematik netin 10'un altındaysa mateatiği azalt. Diğer derslere ağırlık ver. Bu sene tanıdığım çoğu kişinin matematik neti 10'un hatta 5'in altında. Çok test kitabına gerek yok. Hatta set almana gerek yok. Ne kadar farklı yayın, o kadar iyi.
Keşke sadece para ile olsa... Çalışanın bile yapamadığı sınav yaptılar. Neyse Allah yardımcın olsun. Kendini çok sıkma...
Çalışma isteği varsa baltalamamak gerekir bence. Hem düzenli çalışma alışkanlığı yoksa edinmiş olur. Bu kitaplar olmasa da daha ucuz kaynaklardan çalışmaya başlayabilir. Daha ucuza daha kaliteli bir sürü kaynak var. Tonguç marka olduğu için pahalı olduğunu sanıyorum.

Kardeşim eskiden ders kitapları bile paraylaydı. Şimdi Okul ve Yurttan çok olan camiilerimize gidip Allah'a dua et kitabın olsun.(!)

Çalışma isteği varsa baltalamamak gerekir bence. Hem düzenli çalışma alışkanlığı yoksa edinmiş olur. Bu kitaplar olmasa da daha ucuz kaynaklardan çalışmaya başlayabilir. Daha ucuza daha kaliteli bir sürü kaynak var. Tonguç marka olduğu için pahalı olduğunu sanıyorum.

Bence şimdi çalışmanın hiçbir mantığı yok. Şimdi yapılacak en iyi şey bol kitap okumak. Sözel bu sene rezaletti. Çalışan da yaptı, çalışmayan da. Türkçede noktalama işaretleri bile sormadılar. Sadece hızlı okuyan, okuma anlaması kuvvetli olan insan sözeli yapardı. Fende de bir sürü paragraf vardı. Matematik her soru 1 sayfa zaten.
O yüzden şuan yapılacak en iyi şey kitap okumak...

Yeni konular

Geri
Yukarı