Kitapseç ürün gönderimi rezaleti

Makaleler
1
28 Eylül'de kitap seç üzerinden toplamda 8 tane ürün sipariş ettim. Ürünlerin bana yansıyan tutarı 259.90 TL toplam olarak. Sipariş üzerinden 24 saat geçtikten sonra 2 tane ürünün ellerinde omladığının bilgisini aldım. Bana seçenek sunuldu 3 tane bende olan kitapların gönderilip olmayan kitapların sonradan gönderilmesi seçeneğine tıkladım. Normalde bu ürünlerin sözde 24 saat içinde kargolanması gerekiyor. Ve gönderimin en erken 2 Ekim'le en geç 5 Ekim tarihi arasında bana gelmesi gerekiyor. Sürekli takip ediyorum kargo firması üzerinden hiçbir değişiklik yok. Bana kitap seç sitesinden 2 Ekim cuma günü tarihinde kargonuz teslim edilmiştir diye mesaj geldi. Fakat kargo firmasından hiçbir şekilde bir mesaj almadım. Bugün arayayım dedim kargo firmasını ve şok oldum. Bana kargonun kargo firmamızda olmadığını söylediler. Bunun üzerine direk kitapseç i' aradım ve şu cevabı aldım. İlk başta kargo firmasından aradığımı falan söyledim sonrasında ürünün kargo da olmadığını söylediler deyince biz gönderimini yaptık kargo firmasında olması gerekiyor gibi küstahça bir mesaj aldım. Sonradan kargo firmasını yeniden aradım aynen dediklerini söyledim. Kargo firması bizde olsa ürün 24 saat içinde gönderim yapıyoruz dediler. Bunun üzerine yeniden kitapseç'i aradım lakin hiçbir şekilde ulaşamadım. Çarşamba gününe kadar kargomun gelmesini bekleyeceğim bu sürede yeniden iletişim e geçmeye çalışacağım. Eğer kargom gelmez ise nerelere şikayet edebilirim bu firmayı? En geç tarih olarak 5 Ekim gösteriliyordu çünkü. Sürekli internetten kitap alan birisiyim. İlk kez böyle bir saçmalıkla karşılaştım. Hep övülen bir site YouTube gibi platformlar'da. Başta şikayet var tarzı sitelere bakmadım daha doğrusu aklıma gelmedi. Bugün ise aklıma geldi ve bakayım dedim benim gibi çoğu kişi mağdur. Eğer çarşamba gününe kadar ulaşırsam tamamen ücretimin iadesini talep edeceğim. Eğer kargo firmasına illettik gibi yine aynı şekilde konuşurlarsa da şikayet edececeğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle, geçmiş olsun. Tez zamanda sorununuzun çözülmesi dileğiyle.

Kitapseç ile bizim de rezil bir deneyimimiz olmuştu.

Bundan yaklaşık 3 sene önce biz de birkaç tane kitap almıştık, kitaplar elimize yaklaşık iki hafta sonra ulaştı. Bu kadar uzun bekleyişin ardından bir şokla daha karşılaştık: Kitapları "Tahsilatlı Kargo" olarak kargoya vermişler. Oysaki ödemeyi internet üzerinden yapmıştık.

O zamanlarda sitesinde iletişim e-posta adresi olarak belirtilen [email protected] adresine posta attık, geri dönüş yok. Müşteri hizmetlerini arıyoruz, açan yok. Artık mahkemeye vermeye hazırlanıyorduk, en sonunda kargo firmasının Ankara ile irtibata geçmesi sonucu kitaplarımızı aldık.

Demek ki aradan geçen 3 seneye rağmen insanları mağdur etmeye devam ediyorlarmış. Şikâyetvar'daki neredeyse 1000 sayfalık şikâyetler ortada.

Kitapseç'e bulaşmayın. Kullanmayın, kullandırtmayın.

Geri
Yukarı