Kıyafet alırken nasıl alınmalı?

Agresifrhyme

Hectopat
Merhaba. Benim normalde giydiğim tişörtler vs. hep m beden oluyor fakat ben giydiğim kıyafetlerin hangi tip olduğunu bilmiyorum. Hangi tip demekten kastım duyduğum kadarıyla, oversize, regular, Slim gibi boyutlar oluyormuş. Benim merak ettiğim ben bütün kıyafetleri alırken m beden mi almalıyım? Bu saydığım tiplerin tamamını yazabilir misiniz? Nasıl oluyor boyutları hiçbir bilgim yok.

Oversize hariç öbürlerini umursamıyorum ben. Oversize normal bedene göre biraz daha büyük kıyafetlere deniyor. Öbür dedikleriniz ise kıyafetin kalıbı çokta farketmiyor eğer alacağınız kıyafeti beğendiyseniz. Ben bol giyinen birisiyim o yüzden giysilerimi hep büyük beden ya da oversize alırım.

Ürün alırken zaten ne kesim olduğu belirtiliyor oversize kesimleri deneyerek almanız daha iyi olur fakat genel olarak m beden olacaktır. Regular da direk kendi bedeninizi alın slim bedende aynı şekilde.

Ben Regular ve Oversize'ı aynı bedende giyiyorum sorun yok, bildiğim kadarıyla bu şekilde giyiliyor. Oversize'ın amacı daha rahat olması, üstünüzde biraz daha oturmamış, bol şekilde duruyor. Slim'i gömlekte çok rastlıyorum fakat kilolu değilseniz çok fark etmiyor, biraz daha yapışık duruyor.

Oversize giyim geniş, bol kesim giyim demektir ama buradaki geniş giyimden kast edilen M giyiyorsanız XL giymeniz değildir. Eğer siz normal giyimde M giyiyorsanız o zaman Oversize giyimde de M veya M’ye en yakın olan beden türündeki kıyafetleri tercih etmeniz gerekmektedir. Nasıl ki regular fit kavramı kıyafetlerde; düz, sade bir kesim olduğunu bizlere anlatmakta ise oversize kavramı da kıyafetlerdeki bir kesim modelini bizlere anlatmaktadır.

Merhaba. Benim normalde giydiğim tişörtler vs. hep m beden oluyor fakat ben giydiğim kıyafetlerin hangi tip olduğunu bilmiyorum. Hangi tip demekten kastım duyduğum kadarıyla, oversize, regular, Slim gibi boyutlar oluyormuş. Benim merak ettiğim ben bütün kıyafetleri alırken m beden mi almalıyım? Bu saydığım tiplerin tamamını yazabilir misiniz? Nasıl oluyor boyutları hiçbir bilgim yok.

Oversize, slim, regular vs beden değil kalıp. Yani onların da yine s,m,l vb bedenleri ayrıca var. Tarzına hangi kalıp uygunsa onun kendine uygun bedenini alman yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı