Kıyafet mağazasında ürünlerin kendi sayfası nasıl yapılır?

Çok az biliyorum ama çeviri ile halledebilirim.

Nasıl yapıldığını gösterir misiniz?

Web teknolojilerine alttan yukarı bakarak anlatıyor. Tamamını takip edebilirsen sorunun cevabını kendin bulabilirsin. Özetle olay şöyle:
  • Eğer front-end'de yapmak istiyorsan tek tek yapmaktan başka bir yolun yok diye düşünüyorum.
  • Back-end'de yapabilirim diyorsan bir database'e ürünler hakkındaki temel verileri girebilirsin. Daha sonra birisi web sitene giriş yaptığında ya database'den veri çekip, sayfa kodunu oluşturabilirsin ya da verileri karşıya gönderirsin ve karşıda (front-end'de) JS üzerinden halledebilirsin.
Lütfen bana nasıl yapabileceğimi gösterir misiniz? Site WordPress üzerinden yapıldı site de bu.
Wordpress bilmiyorum yardım edemem. Bildiğim kadarıyla WordPress'te hazır şablonlar kullanıyorsun. Yani yapamıyor olabilirsin ama bir bilen yorum yapsa daha iyi olur.

Web teknolojilerine alttan yukarı bakarak anlatıyor. Tamamını takip edebilirsen sorunun cevabını kendin bulabilirsin. Özetle olay şöyle:
  • Eğer front-end'de yapmak istiyorsan tek tek yapmaktan başka bir yolun yok diye düşünüyorum.
  • Back-end'de yapabilirim diyorsan bir database'e ürünler hakkındaki temel verileri girebilirsin. Daha sonra birisi web sitene giriş yaptığında ya database'den veri çekip, sayfa kodunu oluşturabilirsin ya da verileri karşıya gönderirsin ve karşıda (front-end'de) JS üzerinden halledebilirsin.

Wordpress bilmiyorum yardım edemem. Bildiğim kadarıyla WordPress'te hazır şablonlar kullanıyorsun. Yani yapamıyor olabilirsin ama bir bilen yorum yapsa daha iyi olur.
Peki diyelim ki hepsini tek tek ekledim, bunları nasıl satacağım? PrintMeet üzerinden ekleyemedim çünkü eklemeyi bulamadım, bu yüzden de satış yapamıyorum. Lütfen o konuda yardım eder misiniz? Ayrıca İnstagram'dan da Printmeet sayesinde satış yapmak istiyorum.

Peki diyelim ki hepsini tek tek ekledim, bunları nasıl satacağım? PrintMeet üzerinden ekleyemedim çünkü eklemeyi bulamadım, bu yüzden de satış yapamıyorum. Lütfen o konuda yardım eder misiniz? Ayrıca İnstagram'dan da Printmeet sayesinde satış yapmak istiyorum.
PrintMeet nedir bilmiyorum yardımcı olamayacağım.

PrintMeet nedir bilmiyorum yardımcı olamayacağım.
Peki bir ürünü nasıl sepete ekleyebilirim? (Kod ile de olur)
İnternet sitesi sayfası yaparken maalesef T-Shirt reyonunu galeri şeklinde yapmak zorunda kaldım. Fakat galeri şeklinde yapınca üstüne tıkladığımız zaman gideceğimiz sayfayı ekleyemiyorum. HTML kodu olarak yapmaya çalışıyorum fakat kod yazmaktan hiç anlamam. Lütfen yardım eder misiniz?
Eki Görüntüle 1130778

Son düzenleme:
Nasıl yapacağımı gösterir misiniz? Site bu: Çınar Design
WordPress'den ücretsiz hizmet alıyorsun. WordPress dışı bir kaynaktan oraya yükleme yapamazsın. Laravel'i ise kendi sahip olduğun sunucuya kurarak çalıştırmalısın. Buna da şu an sahip değilsin.

Eklenti eklemek için para istiyor WordPress fakat ben para veremem şu anda. Dediğiniz eklenti WordPress üzerinden ise paralı ama.
WordPress'i kendi sunucunda barındırırsan tavsiye etmesem de (çünkü kesinlikle açık içeriyor kırık sürümler) korsan olarak bir süre WooCommerce eklentisini çalıştırabilirsin. WordPress'in ücretsiz hizmetini kullandığın sürece ise sadece onların mağazası üzerinden sitene ekleme yapmak mecburiyetindesin.

Ayrıca bu sitemi Printmeet hesabıma bağlamak istiyorum ve oradaki tasarımları burada satacağım nasıl yapacağım?
Printmeet hakkında bir bilgim yok. Bu konuda yardımcı olamayacağım maalesef.

Tavsiyem: Önce PHP ve SQL nedir, dinamik site içeriği nasıl hazırlanır bunu öğrenmen olur. Ardından ucuz bir sunucu alarak oradan hizmet vermeye başlayabilirsin.

Wordpress değil de PHP & MySQL tabanlı bir site ile istediklerini yapabilirsin. Öncelikle bir üstteki arkadaşın dediği gibi öğrenip sonra başlayabilirsin satışa.
Tamam ama zamanım az para kazanmam gerek ve daha da sabretmek istemiyorum. İsteğim şu sizden; Nasıl HTML kodu ile de olsa bir görselin üstüne tıklanınca onun sayfasına gidebilirim ve nasıl sepete ekle tuşuna basınca sepete ekleyebilirim?

ve nasıl sepete ekle tuşuna basınca sepete ekleyebilirim?
Bunu yapabilmen için maalesef PHP kullanıyor olman gerekli.

Nasıl HTML kodu ile de olsa bir görselin üstüne tıklanınca onun sayfasına gidebilirim
<a href="yönlendirmek istediğin link">Göstermek istediğin dış metin</a>
Bu şekilde link bağlayabilirsin. <a href=""> kısmı içerisinde "" ifadesi ile > aralığına ister resim bağla, istersende ""> ile </a ifadeleri arasına diğer buton gibi nesnelerin kodlarını ekle. Otomatik olarak tıklanabilir nesne haline getirecektir.

Tavsiyem, Google üzerinde yapmak istediğin şeyleri tane tane anahtar kelime kullanarak aratman. Ve w3schools gibi siteleri incelemen.

Yeni konular

Geri
Yukarı