Kız arkadaş İzmir'e gittiğinde ne yapılmalı?

İzmir hakkında okuduğun yazıyı çok merak ediyorum.
Mesela bunun gibi sayfalardan çok okudum böyle şeyler.

Arkadaşlar selam manitam İzmir'e gitti ama ailesi ile gitti sorun olur mu? Şüphelenmeli miyim çok korkuyorum, her yerde okuyorum İzmir'e giden kızlar hakkında olumlu şeyler söylemiyorlar. Siz ne dersiniz bu kardeşinize bir akıl verin. Çok kıskanç biriyim kafayı yemek üzereyim.

Sevgilinizin fıtratında aldatmak varsa İzmir'i geç İran ya da Afganistan'a gitsin yine aldatır seni.
Ailesiyle gitmiş ama yine de dediğim gibi aldatacağı varsa her yerde aldatır.

Yapacak bir şey yok kardeşim. Kıskanç adam güvenmiyordur palavralarını boş ver. Kıskanmak normal bir şeydir ilişkide dozunu kaçırmadıkça. Sen normal ilişkine devam et ama çok da bağlı olma.
Güvensizlik, sahiplenme duygusu, sosyal anksiyete, düşük benlik saygısı... Gibi birçok nedeni ve ilişkiye zarar verecek potansiyeli varken, kıskançlığı normal saymak nedendir? İkili bir ilişkide özellikle kıskançlığın dozundan söz edebilir miyiz? Karşı kişi için o doz fazlaysa?

Yapacak bir şey yok kardeşim. Kıskanç adam güvenmiyordur palavralarını boş ver. Kıskanmak normal birşeydir ilişkide dozunu kaçırmadıkça. Sen normal ilişkine devam et ama çok da bağlı olma.

Hocam siz bayağı bilgili ve tecrübeli birine benziyorsunuz çok teşekkür ederim.

Mesela bunun gibi sayfalardan çok okudum böyle şeyler.
Abi bunları eğlenmek için yazmışlardır. Yok öyle bir şey. Sevgilin koyun değilse başına bir şey gelmez. Bu kadar telaşa kapılma. Elinde olsa odaya kitleyip saklayacaksın gibi duruyorsun.

Karşı kişi için o doz fazlaysa?
Gunluk ne kadar su icmeniz gerektiginizi biliyorsunuz degil mi? Ne kadar kiskanacaginizi da boyle bilmeniz gerekir. Zira dozunu ayarlayamadiktan sonra su bile zehre donusebilir.

Kiskanclik da digerleri gibi dogal bir duygu. Arkasinda yatan nedenler zararli veya zararsiz olabilir, ama kesin bir yargiya baglanmamali. Iki insan bir iliski icerisindeyse birbirine guvenmeleri gerekir. Bu durum bireylerin birbirlerini ne kadar kiskandigiyla orantili degil birbirlerinin guvenini ne kadar kazandiklariyla alakali bence.

En cok guven duyulan anne/baba bile kardeslerden kiskanilabiliyor. Bu anne/babaya guvenilmedigi anlamina mi geliyor? Bu soruyla size bu taraftan da bakmayi oneriyorum.

Arkadaşlar selam manitam İzmir'e gitti ama ailesi ile gitti sorun olur mu? Şüphelenmeli miyim çok korkuyorum, her yerde okuyorum İzmir'e giden kızlar hakkında olumlu şeyler söylemiyorlar. Siz ne dersiniz bu kardeşinize bir akıl verin. Çok kıskanç biriyim kafayı yemek üzereyim.
İzmir'e gidince değil de İzmirde yaşarken, başka bir şehire seyahate gittiğinde , ben İzmirliyim deyip, biraz da kendine makyaj yaparsa, direk kaparlar. Şu an İzmirli kızlar revaçta. Tamamen senin manitanın kişiliğine bağlı. Nasıl biri ? Çok konuşkan biri mi ? Yalan söyleme potansiyeli fazla olur, çok sosyal biriyse.

Gunluk ne kadar su icmeniz gerektiginizi biliyorsunuz degil mi? Ne kadar kiskanacaginizi da boyle bilmeniz gerekir. Zira dozunu ayarlayamadiktan sonra su bile zehre donusebilir.

Kiskanclik da digerleri gibi dogal bir duygu. Arkasinda yatan nedenler zararli veya zararsiz olabilir, ama kesin bir yargiya baglanmamali. Iki insan bir iliski icerisindeyse birbirine guvenmeleri gerekir. Bu durum bireylerin birbirlerini ne kadar kiskandigiyla orantili degil birbirlerinin guvenini ne kadar kazandiklariyla alakali bence.

En cok guven duyulan anne/baba bile kardeslerden kiskanilabiliyor. Bu anne/babaya guvenilmedigi anlamina mi geliyor? Bu soruyla size bu taraftan da bakmayi oneriyorum.
Doğru bir açıklama olmuş.

Geri
Yukarı