Kız arkadaştan Ayrılma Sorunsalı

MelihTMF

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 20 yaşında bir bireyim ve 4 yıllık bir ilişkim aşağıda bu mesajla bitmiş bulunmakta. 4 yıl kandırıldım 4 YIL ne yapmalıyım? Ben gönlümü verdim ancak sevemedim diyor. 4 YIL ya hoşlantı ne demek sinirlerim boşaldı kafamı nasıl dağıtırım? Ne yapabilirim? Çok tersledim mesajdan sonra her şeyden engelledi beni ve cüzdanımda bile fotoğrafı duruyor. Sweati duruyor. Şarj aletimde bile ismi yazılı. Ne yapabilirim? Bu saatten sonra o ihanete uğramış duygusunu yenebilmek için.
IMG_E0867.JPG

Zamanla unutuluyor, istediğin kadar kafa dağıt gece yastığa başını koyduğunda yalnız olacaksın. Zamanla her şey kendi kendine düzelecek ve tek üzüldüğün şey boşa giden 4 yılın olacak giden için üzülmeyeceksin. :)

4 yıl sonra mı aklı başına gelmiş? Size tavsiyem hayatınıza kaldığınız yerden devam edin. İsteseniz de, istemeseniz de hayat devam edecek. Kendi hayatınızı birileri için harcamayın. Kendinize odaklanın. Çok daha iyi kız arkadaşınız ya da arkadaşlarınız olur.

Senin yaşlarında aynı durumu yaşamıştım ama farklı bir şekilde. Bu kadar kötü bir ayrılık olmadı. Belli bir süre büyük bir boşluğa düşme hissi yaşayacaksın. Buna çare yok fakat yerine koymadan eskisi unutulmaz diye bir laf var. (Gerçi ilkler unutulmuyor) Sana daha çok değer verip, gerçekten sevecek birini bulursan zamanla sevgin biter. Unutursun demiyorum çünkü anıları kalır. Yani kısaca zaman her şeyin ilacı lafı çok doğru bir laf. Şu an 30 yaşındayım ve o kız çoktan evlendi çoluk çocuğa karıştı. Hayat bu maalesef, canın acıya acıya olgunlaşacaksın. Bu dönemlerin zor geçecek. Kendini derslere, oyunlara, başka arkadaşlıklar kurmaya, hobiler edinmeye vermen gerek. Kendini en güzel avutma şeklin de bu kız için değmezmiş cümlen olması gerek.
Kızlar belli bir yaşa gelene kadar güvenilmesi zor yaratıklar maalesef. :) Ancak 26-27'den sonra karakterleri oturmaya başlıyor ve evlilik telaşına (Evde kalmama) kapılıp ciddiyetle davranıyorlar. Fakat hepsi öyle değil tabii ki. Bayağı uzun bir yazı oldu neyse. Geçecek acın merak etme. Sık dişini.

Böyle sana değer vermeyen biri için hayatını birkaç ay (bünyen zayıfsa yıl, yıllar olabilir) zehir ettikten sonra her şey normale dönecek ve dört yıllık bir tecrübe olarak kalacak. Diğer insanlara güvenin azalacak, belki bir daha hiç kimseye güvenemeyeceksin. Hasarlı bir birey olacaksın ama artık daha tecrübeli ve dikkatli davranacaksın. Bunun iyi olup olmadığına da sen karar ver. Geçmiş olsun.

Henüz 20 yaşındaymışsınız. Okulunuza, işinize odaklanın. Takılıp kalmayın bu tarz şeylere. Hayat her türlü devam ediyor, karşınıza daha çok fırsat çıkar.

Benim de 4 senelik ilişkim bittiğinde 20 yaşındaydım. 7 yıl geçti üstünden. Şimdi dönüp baktığım zaman iyi ki takılıp kalmamıştım diyorum.

Geri
Yukarı