Kız kardeşim kendini çirkin sanıyor

6.sınıfa giden kız kardeşimi bugün okuldan geldiğimde evde üzgün buldum biraz da üstüne gidince okulda kızların ve erkeklerin bunu hep aşağıladığını zulmettiğini ve çirkin diye dalga geçip küfür ettiğini anlattı. Ve duyduklarıma çok üzüldüm çünkü kendini bunlara inandırmış özgüvenini nasıl yerine getirebilirim?
Kardeşim çok güzel bir kız bu arada yeşil gözlü beyaz tenli eli yüzü dişi kulağı düzgün sivilcesi bile yok. Ama kendini aşağılık psikolojisine sokmuş saatlerce konuştuk fakat bir türlü ikna edemedim. Güzel olduğunu geçin çirkin olmadığına.
Ne yapabilirim onu rahatlatmak için saçını bile açmak istemiyor şu an yüzümden rahatsız oluyorum diyor. (samara gibi geziyor evde).

Sadece sen değil evdeki, ailedeki herkes biraz egosunu tatmin edin. İltifatlar edin; kısa bir sürede değil uzun bir vadede bunu düzeltebilirsiniz.

Çevre dediğiniz kişiler kimler?
Sınıfın kötü davranan kısmı.
Sadece sen değil evdeki, ailedeki herkes biraz egosunu tatmin edin. İltifatlar edin; kısa bir sürede değil uzun bir vadede bunu düzeltebilirsiniz.
Zaten çok yetenekli maşallah müzik resim el becerisi hepsi var bi spor yok çocukta :D
Spor olarak zorla masa tenisi oynatıyorum kendimle.

Sınıfın kötü davranan kısmı.

Zaten çok yetenekli maşallah müzik resim el becerisi hepsi var bir spor yok çocukta :D
Spor olarak zorla masa tenisi oynatıyorum kendimle.

Bence kötü davranan kişiler kardeşini kıskanıyor yani çekemiyorlar. O yüzden kardeşinin en zayıf noktasını yakalayıp kardeşine çirkin diyorlar. Kardeşine çirkin lafını kardeşin çirkin olduğu için demiyorlar, kardeşini aşağılamak için diyorlar. Kardeşinle konuş, her zaman dimdik dursun, onlara üzüldüğünü belli etmesin, kendine çevre toplasın sınıfta kendini popüler yapsın. Sonra onların kardeşine yaptıklarının aynısını kardeşin onlara yapsın. Onları sınıfta rezil etsin kardeşin.

Yeni konular

Geri
Yukarı