Kız kardeşiniz ile sokakta rahatça yürüyebiliyor musunuz?

Merhaba arkadaşlar,

Çok merak ettiğim bir soru var. İnsanlar kız kardeşleri ile sokakta rahatça yürüyebiliyor mu? Kız kardeşim ile ne zaman yürüyüş yapsam yanında ben olmama rağmen gözlerini ayırmadan dik dik bakan insancıklar var. Kız kardeşim açık giyinen birisi değil, etek bile giymez özel günler hariç. Yani merak ediyorum bu insancıkların hiç mi anneleri, kız kardeşleri, kız kuzenleri yok! Tam bakarken suratının ortasına geçireyim diyorum, yok diyorum yanımda kız kardeşim var hem de ben suçlu olurum diyorum.

Bu konunun asla dinle alakası yok, tamamen annesi ve babasında bitiyor. Okumamış ve okumak da istemeyen, araştırmak istemeyen, kendine ve ailesine yenilik katmak istemeyen ebeveynlerden oluşuyor bu durum. Bir yandan o annelere de suç bulamıyorum çünkü cahil olacak babaları onları okutmadı. Ama bu demek değildir ki okumamak cahilliktir. Çevremde ilkokul mezunu olup da üniversiteliyi yerin dibine sokacak kadar kültürlü, bilgili insanlar var.

Her neyse, biraz içimi dökmek biraz da sizler de bu durumu yaşıyor musunuz? Bu konu hakkında fikirleriniz nedir? Merak ettim ve konuyu açmak istedim. Sizce nedir bu sorunun çözümü?

Yok ya millet olarak bildigin abazayiz, hatta muslumanligin var oldugu her yerde bu ikonik abazalik kol geziyor. Zaten asil sapiklarin da en dindar insanlar arasindan cikmasinin sebebi bu.

Sorun insanların bakması değil, insan yolda yürürken kafasını kaldırır, yanından geçen, karşıdan gelen insana illa bakar ama bakmak var, "bakmak var". Niye baktın diye kavga çıkardığım çok oldu. Edep denen birşey var, yanında eşi-kardeşi olsun olmasın, açık giyinsin yada giyinmesin bir insana öyle bakılmaz.

Yok ya millet olarak bildigin abazayiz, hatta muslumanligin var oldugu her yerde bu ikonik abazalik kol geziyor. Zaten asil sapiklarin da en dindar insanlar arasindan cikmasinin sebebi bu.

Bence tam tersi. Asıl sapıklar dindar olmayan yerlerden çıkıyor. Türkiye'deki insanlar zaten dinini bilmiyor ki. Ne tevhid var ne akaid. İnsanlar dini öğrenemiyorlar yanlış şeylere inanıyorlar bunun faturası dine kesiliyor. Kiminin putu devlet kiminin yöneticisi kiminin kurucusu.

Bence tam tersi. Asıl sapıklar dindar olmayan yerlerden çıkıyor. Türkiye'deki insanlar zaten dinini bilmiyor ki. Ne tevhid var ne akaid. İnsanlar dini öğrenemiyorlar yanlış şeylere inanıyorlar bunun faturası dine kesiliyor. Kiminin putu devlet kiminin yöneticisi kiminin kurucusu.
Yani cocuk tacizcilerinin surekli bu tarikat inlerinin dibinden cikmasi tesaduf diyorsun. Ortada ISID gibi bir ornek varken kokten dinciligin sapiklar yaratmadigini soyleyebiliyorsun. Bence bu kendini kandirmaktan baska bir sey olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı