Kız kardeşiniz ile sokakta rahatça yürüyebiliyor musunuz?

Konu soyle ahlak kurallarinin bu kadar baskin bir sekilde ogretildigi bir dinde insanlar sokakta goz tacizi olmadan yuruyemiyor ve bir diger dinin tercihen hristiyanligin yasandigi bir bolgede insanlar bu konuda hiçbir sikayette bulunmuyorsa bunun din ile ilgili olma ihtimali goz onunde bulundurulmalidir.
Din mevzusuna girmeyelim hocam. Özellikle erkeklere yolda yürürken dahi yere bakmaları emredilir peygamberimiz tarafından. Saç dahil eller ve yüz dışında her yer erkeğe haramdır. Yani dinin yaşantıya yansımaması dinin sorunu değildir. Bu konunun da dinle alakalı olduğunu sanmıyorum zaten.

Din mevzusuna girmeyelim hocam. Özellikle erkeklere yolda yürürken dahi yere bakmaları emredilir peygamberimiz tarafından. Saç dahil eller ve yüz dışında her yer erkeğe haramdır. Yani dinin yaşantıya yansımaması dinin sorunu değildir. Bu konunun da dinle alakalı olduğunu sanmıyorum zaten.
Zaten değil ama konu dini inanç konusuna çekiliyor.

Hocam ben bir dine inanmıyorum burada ahlak önemli din değil.
Katılıyorum, ahlaki çöküş içindeyiz bulgaristanda dahi böyle birşey yok, diğer avrupa ülkelerini geçtim. Bizde türkler yetmiyormuş gibi suriyeliler, afganlar gelip her türlü ahlaksızlığı yapıyor internet bu tür şeylerle dolu, isteyene link ve kanıt atarım.
Çok abartmamak lazım. Bahsedilen durum nasıl bilmiyorum ama insanlık hali göz kayıyor, dikkat çekiyor. Ben hiç bakmadım, yere bakarak gezerim edebiyatlarına girmeye gerek yok. Kızlar da bakıyor erkekler de bakıyor ve rahatsızlık vermeyecek şekilde olduktan sonra ahlaksızlık gibi bir durum yok.
Şimdi benim başıma benzeri geldi, ben o bakanın kafasını kırdım yetmedi kolunu kırdım yetmedi sinirimi alamadım darp raporu alıp dava açtı. Hepimiz erkeğiz bakmak var, art niyetli bakmak var. Bakar uyarırsın daha da devam ediyorsa yanındaki insanı elle taciz edene kadar bekleyecek misin?
Kimse bakmak yasaklansın demiyor insan insana illa bakar.

Şimdi benim başıma benzeri geldi, ben o bakanın kafasını kırdım yetmedi kolunu kırdım yetmedi sinirimi alamadım darp raporu alıp dava açtı. Hepimiz erkeğiz bakmak var, art niyetli bakmak var. Bakar uyarırsın daha da devam ediyorsa yanındaki insanı elle taciz edene kadar bekleyecek misin?
Kimse bakmak yasaklansın demiyor insan insana illa bakar.
"Rahatsızlık vermeyecek şekilde" diye boşuna demedim zaten. Uyarmayı falan geçtim göz göze gelince önüne döner hiç bir şey yokmus gibi devam edersin olay kapanır.

Adamın inancını aşağıladın diyelim, ne kazanacaksın?

Adam savunmasini yapiyor zaten, diyor ki ogreti yozlasmis gercek İslam bu degil. Biz de diyoruz ki İslam bu degil ama buna evrilmis. Yani ortada bir asagilama yok. Biz de biliyoruz İslam dinini kabullenmis milyonlarca namuslu ahlakli insan oldugunu. Sadece İslam bu sekilde temsil ediliyor bunu degistiremeyiz. Ayrica biraz psikoloji dalina goz atarsaniz kati kurallarla bastirilmis her duygunun insani yavas yavas delirtecegi gercegini gorursunuz. Soyledigim kesinlikle yanlış degil ve bilimsel olarak kanitlanmis bir şey. Simdi bu yuzden insanlarin duygulari incinmis cok mu? Gercekleri reddederek nereye varabiliriz? Alin iste nal topluyoruz anca gerceklere ulasmis medeniyetlerin eskilerini giyiyor istemediklerini havada kapisiyoruz. Gozlerinde 3. sinif insanlariz. Bu rezillik gercekleri kabul etmeyerek duzelir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı