Kız kardeşiniz ile sokakta rahatça yürüyebiliyor musunuz?

Olayın boyutu ahlaki bir şey.

Sizin ikinizin aranızda yaptığınız şey inanç tartışması yapmak.
Yapmayın kardeşim, lazım mı? Adamın inancını aşağıladın diyelim, ne kazanacaksın?

Olay dediğim gibi tamamen ahlaki.
Bir insanı sokakta bakışların rahatsız etmenin, bunu da taciz boyutuna götürmekte hakkın yok.

@Karaboğa61 belli zaten ya. Ülke çok dindar olunca tecavüz, sapıklık olayları tamamen bitiyor mu sanıyorsun? Cevap vermeye bile değmezsin.

Kardeşim yaşın küçük herhalde taşıdıklarımı anlamıyorsun. Bir daha oku. Allah'ın dini tecavüzlerin, sapıklıkların ve her türlü zulmün karşısındadır.

Tamamen eğitim ile alakalı ülkemizdeki eğitim sistemi çökmüş olduğu için ahlak ve düzen 'de nasibini alıyor.
Tamamen eğitim ile alakalı değil işte güzel dostum, çoğunlukla din ile alakalı ahlak anlayışımız. Şort giyen kızlara ahlaksız damgası vuran koca bir nesil neden var? Eğitimin de yeri var ancak ahlak anlayışımızı asıl şekillendiren şey din. Bir şey günahsa o ahlaksızlık olarak adlandırılır çoğu zaman.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim yaşın küçük herhalde taşıdıklarımı anlamıyorsun. Bir daha oku. Allah'ın dini tecavüzlerin, sapıklıkların ve her türlü zulmün karşısındadır.
Ben de Müslümanım, ama senin dediğin şeyin dindarlıkla alakası yok.
"Dindarlık" olayı insanı dininden de soğutur bu dönemde.

Elhamdülillah Müslümanım diyen adamların hep haram yediğini, sapık işlere giriştiğini görüyoruz. Doğru mu, gayet de doğru. İnkar edemezsin. Müslümanım ama dindar değilim.
Ben her dini olgunun öğütlediği iyi ol, iyilik yap iyilik bul kafasında yaşayan bir insanım.
Bu her dini öğretinin temel olgusudur.
İslam da öyle. Burada bir ayrım yok.
Yaş küçüklüğüyle olayın alakası yok, hem de hiç yok.

Arkadaşlar burada dinde önemli ama, adam baskıcı bir dine mensuptur ki ülkenin çoğu öyle o yüzden zaten böyle çoğu insan, hani konuyu dine çevirmeyeyim diyorum ama işin içinde dinde var her ne kadar konuşamasanız da.

Karşısındayız diye yazmakla iş bitmiyor maalesef. Psikolojik gerçekler var baskılanan tüm ihtiyaçlar, duygular eninde sonunda bir şekilde patlar diye. Cinselliği bu kadar baskıladıkça badeci hocalar, Adnan Oktar'lar çıkmaya devam edecek.

İnsan ahlaklı, terbiyeli, okumuş, empati yapabilen ve ailesi eğitmiş olması gerek ondan sonrası pek umurumda değil dini inancı ne oluyorsa olsun banane sevgi saygı gösterebiliyorsa yeter.
Ya olay bu işte, olay tamamen iyi ahlaklı olmak. Dini bir öğreti ya da inanca bağlı olmak değil.
Ama anlatamıyoruz bunu.

Geri
Yukarı