Kıza nasıl yakınlaşabilirim?

ZesuN

Decipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen aylarda bu sevdiğim kız bayağıdır aklıma dolanıyordu bir şekilde konuşmak istiyordum fakat bir türlü beceremedim. Kız devamlı çekingen ya sınıfında ya da 2-3 arkadaşının yanında takılıyordu. Bu yüzden kızla adamakıllı konuşma fırsatı bulamadım. Ne zaman konuşmak istesem ya tek başına bulamıyorum ya da hiç bulamıyordum. Bu yüzden arkadaşlara danıştım onlarda onun yakın arkadaşına söylemişler bu durumu. Bende onun yakın arkadaşıyla konuştum onun beni tanımadığını gelip yüz yüze konuşmamızı söyledi. Onunla beraber kızın yanına gittim fakat merhabadan öteye gidemedik. Instagram'dan konuşmak istedim o tarafta nafile kız isteğimi kabul etmedi. Bende artık yolun sonu olduğunu yani red yediğimi düşündüm. Geçenlerde ise benim sınıftaki arkadaşlarımla bu kızın bayağı arkadaşca samimi olduklarını gördüm. Belki bir şekilde oradan tanışabilirim diye düşünüyorum fakat karar veremedim. Sizce umudu kesmeli miyim yoksa arkadaşlarımla kızın yanında takılıp tanışmalı mıyım?

Yani bu kız seni henüz tanımıyor sonuçta biraz yaklaş sohbet aç birbirinizi tanıyın ondan sonra daha rahat ilerleyeceğini düşünüyorum.

Evet hocam bende öyle yapmayı düşünüyorum daha doğru düzgün konuşamadık bile. Devamlı sınıfta konuştuğum arkadaşlarımın yanına geliyor onlarla beraber takılırken sohbet açmayı deneyeceğim.

Geçen aylarda bu sevdiğim kız bayağıdır aklıma dolanıyordu. bir şekilde konuşmak istiyordum fakat bir türlü beceremedim. Kız devamlı çekingen ya sınıfında ya da 2-3 arkadaşının yanında takılıyordu. Bu yüzden kızla adamakıllı konuşma fırsatı bulamadım. Ne zaman konuşmak istesem ya tek başına bulamıyorum ya da hiç bulamıyordum. Bu yüzden arkadaşlara danıştım onlarda onun yakın arkadaşına söylemişler bu durumu. Bende onun yakın arkadaşıyla konuştum kıza benim onu sevdiğimi söylemiş. Sonra da bana onun beni tanımadığını gelip yüz yüze konuşmamızı söyledi. Onunla beraber kızın yanına gittim fakat merhabadan öteye gidemedik. Instagram'dan konuşmak istedim o tarafta nafile kız isteğimi kabul etmedi. Bende artık yolun sonu olduğunu yani red yediğimi düşündüm. Geçenlerde ise benim sınıftaki arkadaşlarımla bu kızın bayağı arkadaşca samimi olduklarını gördüm. Belki bir şekilde oradan tanışabilirim diye düşünüyorum fakat karar veremedim. Sizce umudu kesmeli miyim yoksa arkadaşlarımla kızın yanında takılıp tanışmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce git tanış, az çok muhabbetini ilerlet, ilgini belli et ama çok üstüne gitme, yavaş yavaş arttır yoğunluğu
Gerçek aşkta iki kişi birbiriyle öyle uyum içindedir ki, karşındaki kadın da bunun farkına varır, o da senin ona hissettiğin yoğun duyguları hissetmeye başlar. Yani sen elinden geleni yap, baktın olmuyor "zaten birbirimize uyumlu değilmişiz" de ve bırak

Önce git tanış, az çok muhabbetini ilerlet, ilgini belli et ama çok üstüne gitme, yavaş yavaş arttır yoğunluğu.
Gerçek aşkta iki kişi birbiriyle öyle uyum içindedir ki, karşındaki kadın da bunun farkına varır, o da senin ona hissettiğin yoğun duyguları hissetmeye başlar. Yani sen elinden geleni yap, baktın olmuyor "zaten birbirimize uyumlu değilmişiz" de ve bırak.

Öyle yapmayı düşünüyorum hocam. Eğer zamanla muhabbeti açarsam birbirimizi tanıyacağımızı düşünüyorum.

Önce git tanış, az çok muhabbetini ilerlet, ilgini belli et ama çok üstüne gitme, yavaş yavaş arttır yoğunluğu.
Gerçek aşkta iki kişi birbiriyle öyle uyum içindedir ki, karşındaki kadın da bunun farkına varır, o da senin ona hissettiğin yoğun duyguları hissetmeye başlar. Yani sen elinden geleni yap, baktın olmuyor "zaten birbirimize uyumlu değilmişiz" de ve bırak.

Peki hocam sizce kızın karşısına geçip direkt tanışmak doğru olur mu yoksa arkadaşların arasında falan zamanla muhabbet kurup tanışmak mı doğru olur?

Yani dostum gidip kızla tanışmışsın, arkadaşın aracı olmuş bir araya getirmiş (en azından merhabalaşmışsın) daha ne istiyorsun kucağına mı atlasın ? Vallahi çok isterdim ama bu devirde yok öyle elma piş ağzıma düş. Kızla bir merhaban var mı ? var. Kızın sınıfında arkadaşların var mı ? sanıyorum ki var. Her teneffüs gidiyorsun kızın sınıfına, arkadaşlarının yanına gidiyor, muhabbet ediyor gibi yapıyorsun. Her gittiğinde de kıza "merhaba", "selam" tarzı şeyler söylüyorsun. Bunu bir iki kere yaptın mı ? yaptın farz ediyorum. Bir iki kere yaptıktan sonra, muhabbeti değiştiriyorsun artık sadece "merhaba" değil, "a-a selam X KIZ naber ? nasılsın ?" bunu da bir iki kere yaptın mı ? Kız muhabbeti ilerletmiyor mu ? Bir iki kere yaptıktan sonra devam, "Merhaba X KIZ naber ? iyim falan fistan, duyduğuma göre bu sınıfın en yüksek notu sendeymiş, duyduğuma göre öğretmenler senden ders alıyormuş. (bunlar tamamen örnektir, espri kabiliyetine göre ölçer tartarsın. Esprin kızı gömecek şekilde değil, mutlu edecek şekilde olmalı) Muhabbetini böyle böyle kurarsın, bir saatten sonra her teneffüs buluşursun, dışarıda bir şeyler yapmaya çağırırsın (sinemadır, kafede vb..) Benim tavsiyem bunlar, umarım güncelleme oldukça bize de güncelleme yaparsın. Bahtın açık olsun :)

Yani dostum gidip kızla tanışmışsın, arkadaşın aracı olmuş bir araya getirmiş (en azından merhabalaşmışsın) daha ne istiyorsun kucağına mı atlasın? Vallahi çok isterdim ama bu devirde yok öyle elma piş ağzıma düş. Kızla bir merhaban var mı? Var. Kızın sınıfında arkadaşların var mı? Sanıyorum ki var. Her teneffüs gidiyorsun kızın sınıfına, arkadaşlarının yanına gidiyor, muhabbet ediyor gibi yapıyorsun. Her gittiğinde de kıza "merhaba", "selam" tarzı şeyler söylüyorsun. Bunu bir iki kere yaptın mı? Yaptın farz ediyorum. Bir iki kere yaptıktan sonra, muhabbeti değiştiriyorsun artık sadece "merhaba" değil, "a-a selam X kız ne haber? Nasılsın?" bunu da bir iki kere yaptın mı? Kız muhabbeti ilerletmiyor mu? Bir iki kere yaptıktan sonra devam, "merhaba X kız ne haber? İyim falan fistan, duyduğuma göre bu sınıfın en yüksek notu sendeymiş, duyduğuma göre öğretmenler senden ders alıyormuş. (bunlar tamamen örnektir, espri kabiliyetine göre ölçer tartarsın. Esprin kızı gömecek şekilde değil, mutlu edecek şekilde olmalı) muhabbetini böyle böyle kurarsın, bir saatten sonra her teneffüs buluşursun, dışarıda bir şeyler yapmaya çağırırsın (sinemadır, kafede vb.) Benim tavsiyem bunlar, umarım güncelleme oldukça bize de güncelleme yaparsın. Bahtın açık olsun :)

Vallahi inan bana öyle bir anda olsun kafasında değildim. Öyle her teneffüs kızın sınıfına falan gitmedim hatta bir kere gitmek dışında girmedim bile. Kız sadece bizim sınıfa geliyor arkadaşlarımla konuşuyor falan. Bende arkadaşlarımla konuşurken o sıra 1-2 muhabbet eder konuyu oradan yürütürüm diye düşünüyorum. Tavsiyelerin için teşekkür ederim inşallah bir güncelleme olursa buraya haber ederim.

Geri
Yukarı