Kızı ve karısı sokak kedisinden korkuyor diye tehdit edildik

Eti çiğ verme hayvanlara, parazit yapıyordu galiba.

Ortak alanda hayvan beslenmesini etik bulmuyorum, bir kişi bile karşı ise dava ile uğraşırsınız muhtemelen.
Çiğ etin parazit yaptığını bilmiyordum. Bu saatten sonra pişirip de yedireceğim. Ortak alanlar konusunda, tedbirli şekilde hayvan beslenebilmeli diye düşünüyorum. Sonuçta kimsenin kapısını kirletmiyorum. Sokakta bile beslemeye izin verilmeyecekse hayvanların kökünü kurutup hayatımıza bakalım o zaman. Ben de bunu etik bulmuyorum.

@8bitlikadadam hocam sizde en kötü rahatsız olamayacağı yerde verin yemeği ama rahatsız oldu diye vermemezlik yapmayın. Hayvanlara yenek vermek sadaka yerine geçiyor. Allah göstermesin başına bir şey gelirse onlar kurtarıyor. 2 kez yaşadım bu durumu.

Çiğ etin parazit yaptığını bilmiyordum. Bu saatten sonra pişirip de yedireceğim. Ortak alanlar konusunda, tedbirli şekilde hayvan beslenebilmeli diye düşünüyorum. Sonuçta kimsenin kapısını kirletmiyorum. Sokakta bile beslemeye izin verilmeyecekse hayvanların kökünü kurutup hayatımıza bakalım o zaman. Ben de bunu etik bulmuyorum.
Her insan hayvanlara pozitif bakmak zorunda değil hocam, olay o. Siz seviyorsunuzdur hoş karşılarım ama bir başkasının alerjisi olur tiki olur da hoşlanmaz.

Evcil hayvanları da sahipleri sokağa terk ediyorlar sonrasında ise tabiat cart curt problemleri oluyor, zamanında adam akıllı tedbir alınsaydı bu tür ıvır zıvır şeyler ile uğraşmazdık.

Her insan hayvanlara pozitif bakmak zorunda değil hocam, olay o. Siz seviyorsunuzdur hoş karşılarım ama bir başkasının alerjisi olur tiki olur da hoşlanmaz.

Evcil hayvanları da sahipleri sokağa terk ediyorlar sonrasında ise tabiat cart curt problemleri oluyor, zamanında adamakıllı tedbir alınsaydı bu tür ıvır zıvır şeyler ile uğraşmazdık.

Alerji olabilir, tiki olabilir ama bunu normal dille dürüst şekilde söyleyebilir insan. En sinir olduğum bakamayacaksan niye hayvanı alıyorsun.

Alerji olabilir, tiki olabilir ama bunu normal dille dürüst şekilde söyleyebilir insan. En sinir olduğum bakamayacaksan niye hayvanı alıyorsun.
Bir anlık hevesle hayvan alıyorlar sonra atıyorlar sokağa. Evcil hayvanın yeri insan yanı olması gerekirken yaban hayatına ve şehirdeki insan yaşamına zarar veriyor sonra.
Gündem sokak hayvanlarına bir ömür dâhâ gelmez, 20 sene sonra problemler baş gösterir.

Benim de hayvanlara karşı nefretim yok ama hayvanı sevdikten sonra pirelenmiş gibi kaşınmaya başlıyorum, kötü bir şey yaşamadım ama tik oluşmuş herhalde.

Bir anlık hevesle hayvan alıyorlar sonra atıyorlar sokağa. Evcil hayvanın yeri insan yanı olması gerekirken yaban hayatına ve şehirdeki insan yaşamına zarar veriyor sonra.
Gündem sokak hayvanlarına bir ömür dâhâ gelmez, 20 sene sonra problemler baş gösterir.

Benim de hayvanlara karşı nefretim yok ama hayvanı sevdikten sonra pirelenmiş gibi kaşınmaya başlıyorum, kötü bir şey yaşamadım ama tik oluşmuş herhalde.

Yok hocam benim size karşı itirazım yok. Hayvan sevmeyebilirsin illa dünyadaki bütün herkes hayvan sevecek diye bir şey yok(olsa iyi olurdu). Ben rahatsız olsam derdim normal şekilde rahatsız oluyorum ama yakın civarda besle diye. Hayvan sevmiyorsun diye başka kişinin hayvana bakmasına engel olmak mantıksız.

Geri
Yukarı