Kızlardan utanıyorum

Bu durum sadece kızlarda mı oluyor? Yoksa genel olarak çekingen birisi misiniz? Kızlara özel bir durumsa karşınızdakinin de normal bir insan olduğunu düşünün kız diye onu yüceltmeyin.

Konuşmayı dene, en fazla kız seni umursamaz. En azından denedim dersin böyle kendine dert edeceğine. Bir süre sonrada alışırsın, konuşursun rahat rahat.

Canlar, köyde oturuyordum. Canım sıkıldı, anneme misafirliğe gidelim dedim ve gittik, eve girdik. Güzel bir kız var. Neyse, oturduk, kızla sürekli göz göze bakışıyoruz. Utangaç olduğum için konuşmayı da başlatamıyorum. Sonra kalkma vakti geldi. Ben de içimden kendi kendime bir kızla konuşamadım diye kendime küfür ettim, canlar. Bu sorun nasıl giderilir? Kızlarla konuşamıyorum.
Dayı, otur karşısına, "Beyaz eşyalar, yatak odası, perde bizde; gerisi sizde." de olsun, bitsin.

Canlar, köyde oturuyordum. Canım sıkıldı, anneme misafirliğe gidelim dedim ve gittik, eve girdik. Güzel bir kız var. Neyse, oturduk, kızla sürekli göz göze bakışıyoruz. Utangaç olduğum için konuşmayı da başlatamıyorum. Sonra kalkma vakti geldi. Ben de içimden kendi kendime bir kızla konuşamadım diye kendime küfür ettim, canlar. Bu sorun nasıl giderilir? Kızlarla konuşamıyorum.

Aklına şunu getir ama gerçeğe yansıtma:
Bu benim sevgilim ve onla görüşüyorum (içinden bunu hisset)
Gazapizmin heyecanı yok şarkısını aklına getir gaza gel.
Sonra sohbete başla ilişkini devam ettir.
İstersen ona sevgililik teklif et kızla tek başına iken.
Al sana nasıl konuşulur+nasıl sevgili olunur.

@Kobra 4, aslında ortalama zekaya sahip birisiyim. Hep bu duygusallığım yüzümden kaybediyorum. Aşırı duygusal birisiyim ve çevremde birileri olmadığı için biri hayatımdan çıkınca çok kötü hissediyorum. Onu halletmem lazım, zamanla umarım halledebilirim.

Çevrende birileri olmak zorunda değil. Birileri olacaksa, seni tatmin etmek için olmalıdır. Onların sevgisine tenezzül etme ve onlara güvenme. Yani sevgi yok. Onları sadece kendi çıkarın amaçlı kullanmalısın. Bu çıkar, saygı görmek, tatmin olmak, eğlenmek, vakit geçirmek vs. gibi olmalıdır.

Kendi soyundan olanlar daha doğrusu, 1. derece kan bağın olanlar dışında, hiç kimse, seni yeteri kadar sevmez ve her an terk edilme riskin vardır. Hatta bunlara bile tam anlamıyla güvenemeyeceğin durumlar olur.

En büyük hata güvenmek. Kesinlikle güvenmeyeceksin. Ne erkeğe ne kadına sadece kendine güveneceksin. Ölürken bile yanında kimse olmayacak unutma. Son suratını gördüğün kişi varsa doktor olacaktır. Bu ideal ve gerçeklik üzerinden hareket etmeni tavsiye ederim. Bu sayede daha en başından, karşıdakine karşı gardını almış ve hazırlıklı olmuş olacaksın.

Başarılar 😀

Aklına şunu getir ama gerçeğe yansıtma:
Bu benim sevgilim ve onla görüşüyorum (içinden bunu hisset)
Gazapizmin heyecanı yok şarkısını aklına getir gaza gel.
Sonra sohbete başla ilişkini devam ettir.
İstersen ona sevgililik teklif et kızla tek başına iken.
Al sana nasıl konuşulur+nasıl sevgili olunur.
Mahkemeden uzaklaştırma alma ihtimalin de yüksek tabii :)

Bir kızla konuşmak ayıplanacak veya utanılacak bir durum değildir. Günümüzün aileleri çocuklarına böyle baskı ve eğitim verdikleri için bu size ayıp veya utanılacak bir durum olarak gelebilir. Fakat bu olay tamamen doğal bir durum. Hoşlandığınız veya güzel gördüğünüz bir kişiyle konuşmaktan çekinmeyin. En fazla “lütfen, konuşmak istemiyorum.”cevabını alabilirsiniz. Fakat göz göze geliyoruz demenize bakacak olursak kız size asla böyle bir şey demezdi. Keşke şansınızı deneseymişsiniz.

Pişman olduğumu söyleyebilirim :/

Dostum bunu çözmenin kolay bir yolu var kızın girdiği diyalogları bekle ve hemen üstüne kiza soru yapıştır veya ikinizin ortak olduğu bir konu biraz hasbihal et onunla.

Geri
Yukarı