Kızların yüzüne dahi bakamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

"İslam'da kadın çok önemlidir o yüzden sokağa çıkmadan önce kendileri paketlenir, bir de anne kadın daha da önemlidir yani kadın doğurursa kıymeti artar, makbul olanı da budur zaten, kısırsa yine de kadındır tabii, üstelik yemeğin tuzu az ya da çok diye dövülmemek gibi muhteşem haklara sahiptirler ya da bu gün adet günüm sevişemem bile diyebilir onun için kendisini ikame edecek ve ev işlerine yardım edecek 3 kuması daha olması bir lütuftur kendisine, İslam zaten tüm zamanlara ve bütün evrene yollanmıştır, öyle o zamanlar Arap'lar öyleydi ondan şeriat böyleydi bık bık denilemez, İslam kadına önem verir hatta kadının kendine verdiği önemden daha çok önem verir, misal bir kadın iffetine sahip çıkamadı ve helali olmayan bir erkekle sevişti belki de tecavüze uğradı üstüne de hamile kaldı, bu gibi durumlarda İslam kadının kendine sahip çıkamamasına çok kızar ve derhal taşlatılmasını buyurur, İslam'ın kıymetini bilemeyenler de "vahşet bu!"," ilkellik!"

Kadın ve erkeği ayırıyor sence bu mantıklı mı?
Aga bizim burada da yeni bir imam hatip açıldı ama ayrılmadı.Eski imam hatipler kötü baya ama şimdi proje olarak açılanlar baya iyi.

Bu gittiğin okulla alakalı. İmam-hatip vb. kız-erkek ayrımı yapılan okullarda çoğu öğrenci bunu yaşıyor. Gideceğin okul eğer gerçekten iyi ve elbette imam-hatip olmayan :D
bir okul olursa bundan kolayca kurtulabilirsin.

Eğitimde bu tür ayrımları reddetmemin en büyük sebebi bu. Kişi karşı cinsle iletişim konusunda zayıf kalıyor. Bu arada, merak etmeyin hocam, bunu yaşayan çok fazla kişi var ve hepsi de aynı nedenden şikayetçi...

bir kadın iffetine sahip çıkamadı ve helali olmayan bir erkekle sevişti belki de tecavüze uğradı üstüne de hamile kaldı, bu gibi durumlarda İslam kadının kendine sahip çıkamamasına çok kızar ve derhal taşlatılmasını buyurur, İslam'ın kıymetini bilemeyenler de "vahşet bu!"," ilkellik!", "insan mısınız LAN'siz!" falan demek suretiyle saçmalar." -mariadebonne
Kadın özgür iradeli, istediği kişi ile ilişkiye girer kime ne?

Arkadaşlar temel dökeyim kızların yüzüne bakıyorum özgüven eksikliği falan da yok sadece tuhafıma gidiyor o yüzden bir yazayım dedim de cevaplara göre bende hiçbir şey yok çok şükür.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı