Kızlarla sohbet edemiyorum

Eagle Flies

Hectopat
Daha fazla  
En yakın arkadaşım ile sohbet ederken onu güldürebiliyorum ve çok rahat konuşuyorum. Kızlarla konuşmaya çalıştığımda ise ses tonum kitlenip kalıyor ve çok durgun bir sohbet geçiyor, ondan sonra karşımdaki susunca ben de susuyorum ve böylece sohbet gittikçe ölücüleşiyor.

Arkadaşlarım ise kızları güldürüyor ve her saniye konuşacak bir şey buluyor. Bu olay da beni sinirlendiriyor. Aslında arkadaşlarımın kızları güldürmesi değil, kızlar gülüyor iken benim hala mimiklerimin oynamaması beni sinir ediyor (sohbete bile katılamıyorum). Dışarıdan nasıl göründüğümü düşündükçe özgüvenim daha da düşüyor. Bu arada sosyal medya üzerinden kızlarla yazışırken sorun çıkmıyor. Ben en yakın arkadaşımla nasıl konuşuyorsam kızlarla da öyle konuşmak istiyorum, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
En yakın arkadaşım ile sohbet ederken onu güldürebiliyorum ve çok rahat konuşuyorum. Kızlarla konuşmaya çalıştığımda ise ses tonum kitlenip kalıyor ve çok durgun bir sohbet geçiyor, ondan sonra karşımdaki susunca ben de susuyorum ve böylece sohbet gittikçe ölücüleşiyor.

Arkadaşlarım ise kızları güldürüyor ve her saniye konuşacak bir şey buluyor. Bu olay da beni sinirlendiriyor. Aslında arkadaşlarımın kızları güldürmesi değil, kızlar gülüyor iken benim hala mimiklerimin oynamaması beni sinir ediyor (sohbete bile katılamıyorum). Dışarıdan nasıl göründüğümü düşündükçe özgüvenim daha da düşüyor. Bu arada sosyal medya üzerinden kızlarla yazışırken sorun çıkmıyor. Ben en yakın arkadaşımla nasıl konuşuyorsam kızlarla da öyle konuşmak istiyorum, ne yapabilirim?
Kızların ilk başta sizin gibi insan olduğunu düşünün. Ondan sonra ise rahatlamaya çalışın. Ortak bir hobinizi öğrenip oradan konuya girin ve o konu hakkında espiri yapın. Espirinize gülerse özgüveniniz gelir. Gülmezse ortamdan uzaklaşın ve evde oturup 3 saat boyunca ağlayın(!)

Bu dediklerimi yaparsanız sevgili olma ihtimaliniz bile var.

Öz güvenli ol kimseyi güldürmek zorunda değilsin her zaman konuşacak bir şeyi olan arkadaşının konusuna katıl kendi fikrini belirt kızla çok muhabbet etmek istiyorsan fikrine katıl ya da fikrine karşı çık konu ilerler gider zaten çok kekemelik yapıyorsan muhabbetin içinde yapabileceğim hiçbir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı