Klasik gitar sapının öne doğru eğilmesi

Fnrfrat

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, elimde klasik başlangıç gitarı var. Bunun sapı öne dogru eğilmiş. Bunu elimle düzeltip silikonla yapıştırsam olur mu? İkinci elden satıyorum hemen hemen hiç kullanmadim. 200TL fiyat biçtim, fakat bu hatayı yeni fark ettim. Bunu nasıl tamir ederim?

20210214-143112-mfnr.jpg

Silikon değil de, epoksi yapıştırıcıyla olabilir. Benim de başıma gelmişti, babam sağ olsun halletmişti bununla. İkili olanlardan bahsediyorum; yanılmıyorsam birisi yapıştırıcı, diğeri de sertleştirici oluyor. Şu tarz bir şey.

Telleri çıkarıp bu arkadaşın iki tarafından da eşit miktarda sürüp karıştırın ilgili yere. Sonra iyice baskı yapmanız gerekecek ama. Yanılmıyorsam 12-24 saat civarı beklemiştik biz, en iyi sonuç için siz de uzun bir süre bekleyin.

Silikon değil de, epoksi yapıştırıcıyla olabilir. Benim de başıma gelmişti, babam sağ olsun halletmişti bununla. İkili olanlardan bahsediyorum; yanılmıyorsam birisi yapıştırıcı, diğeri de sertleştirici oluyor. Şu tarz bir şey.

Telleri çıkarıp bu arkadaşın iki tarafından da eşit miktarda sürüp karıştırın ilgili yere. Sonra iyice baskı yapmanız gerekecek ama. Yanılmıyorsam 12-24 saat civarı beklemiştik biz, en iyi sonuç için siz de uzun bir süre bekleyin.
Baskı yaparken yanlışlıkla kırmayız degilmi ya da çatlak falan oluşmaz. Baskı yaparken ne kadar süre öyle tutmamız gerekir?

Baskıyı elle yapmayın. Kırmama konusunda da dikkatli olmalısınız, çok sıkmayın. Biz sanırım boylamasına olacak şekilde kablolarla sıkmıştık. Kabloyu birkaç tur sıkıca sarıp 1 gün civarı bıraktık öyle, sonraki sefer elime alışımda ilk halinden herhangi bir farkı yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı