Klasik gitarda tek bir perdede cızırtı

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Öncelikle gitarı 2 sene önce falan almıştım. Bir hevesle enstrüman alıp kenara atanlardanım maalesef. O dönem heves edip almıştım fakat kursa falan gitmedim evde de fazla zaman ayırmadım ve öğrenemeden kaldı öyle. Kullanacağım terimler bu işlerden anlayan arkadaşlara yanlış gelebilir o yüzden pek bir şey bilmediğimi belirtmek isterim, kızmayın sonra :D Ben de bu yüzden gitarı satmayı düşünüyorum fakat gitarda bir sıkıntı var ve sıkıntısının ne olduğunu anlamam gerek. Alan olursa satacağım kişiye bu sorunu söylemem gerek çünkü.

Öncelikle gitar öyle çok pahalı bir şey değil. Başlangıç seviyesinde bir gitar. Hatta linkini bırakayım: https://www.hepsiburada.com/garcia-...vWdFCFclOTagSxLugWxBl7b1t3_04S3caAj_uEALw_wcB

Bunun cutaway olmayan versiyonu.

Sorun ise şu. 11. perdede herhangi bir notaya bastığım zaman teller çok cızırdıyor. Tek tek denedim normalde hiçbir sıkıntı yok fakat ne zaman 11. perdeye gelirsem rahatsız edici bir cızırtı var. Telleri hiç değiştirmedim 2 yıldır. Ondan mı kaynaklanıyor diyeceğim ama diğer perdelerde sıkıntı yok. Sizce neden kaynaklanıyor bu sorun? Ve çözümü nedir, yaptırmaya çalışılsa tahmini ne kadar ücret tutar?

Gitarı alacak biri çıkarsa ona göre bilgi vereceğim. Belki de kendim yaptırıp sonra satarım hatta. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı