Klasik kitap önerileri

Her kitabı insanlar tarafından farklı yorumlanabiliyor, beğeniyorum eserlerini.

Shakespeare ile anime izlerken tanışmıştım, sonuçta anime diyince insan basit bir şey bekliyor edebi derinliği olmayan, o eleştiri ile dikkatimi çekti ve bahsedilen iki kitabı da aldım; Hamlet ve Tempest. :)
Bahsettiğin anime ise Zetsuen no Tempest idi, diyalogları ve gizem havası yüzünden herkese hitap etmez.
Anime izleyenler genelde değişik oluyorlar nasıl söyledem bilemedim. Galiba siz istisnasınız. Hem Dostoyevski okuyup hem Barış Akarsu dinleyen birisini bulmak pek kolay değil. :)

Ben hangisi hatırlamıyorum da Romalı bir komutanla Mısırlı bir kadın(herhalde Kleopatra) aşk mi ne yaşıyorlardı.
Şimdi baktım. Antonius ve Kleopatra imiş.
Diğeri ne bilmiyorum. Belki Othello olabilir.
Eğer okuduydan Orlando isimli bir karakter vardı. Bunu hatırlamıyorum.😂
Kitaplardaki isimlere pek hakim değilim, son zamanlarda klasikleri okumuyorum ama bir gün yine bakacağım diğer eserlere de.

Anime izleyenler genelde değişik oluyorlar nasıl söyledem bilemedim. Galiba siz istisnasınız. Hem Dostoyevski okuyup hem Barış Akarsu dinleyen birisini bulmak pek kolay değil. :)
Ben ortaya karışık paket yükledim hocam, ılımlı paket. 😂
Anime sevenler genelde çoluk çocuk oluyor 10-15 yaş falan, bu hayranlıklarını da hayatsız birisi gibi abartıyorlar. Ben de haz etmiyorum animecilerden.
... uğraşılmaz bunlarla.
Müzik zevkim de bayağı renklidir.
Kamuran, Ferdi Tayfur, Müslüm, Bergen, Gülşen, Nur Cennet, Ebru Gündeş, Murder King, Bengü, Bones, 21 Savage, Ghostemane ve daha niceleri...

Eğer otobiyografi kitapları hoşunuza gidiyor ise Adolf Hitler'in Kavgam kitabını öneririm. Tarih ile Adolf Hitler'le uzaktan yakından alakası olmayan bir arkadaşıma kitabımı verdim ve okudu, çok da sevdi kitabı. Ben de zaten seviyorum. Yanlız dışarda çok okumayın malum dışarıda komunist veya Adolf Hitler'e çok düşman olan kişiler size saldırabilir veya laf atabilir.

Ben ortaya karışık paket yükledim hocam, ılımlı paket. 😂
Anime sevenler genelde çoluk çocuk oluyor 10-15 yaş falan, bu hayranlıklarını da hayatsız birisi gibi abartıyorlar. Ben de haz etmiyorum animecilerden.
... uğraşılmaz bunlarla.
Müzik zevkim de bayağı renklidir.
Kamuran, Ferdi Tayfur, Müslüm, Bergen, Gülşen, Nur Cennet, Ebru Gündeş, Murder King, Bengü, Bones, 21 Savage, Ghostemane ve daha niceleri...
Gerçekten nadir bir parçasınız. 😂

Gerçekten nadir bir parçasınız. 😂
Teşekkürler hocam, merakım olunca peşinden gidiyorum.
Biraz da gevşek olunca ipin ucunu bırakmamak gerekiyor. :)
Mesela son zamanlarda maskülenlik kültürüne ilgim var bunun üzerine No More Mr Nice Guy ve Rationel Male okuyacağım. Sonuçta okumanın zararı olmaz.

Geri
Yukarı