Klasik kitap önerileri

Rus yazar seviyorsan Fırtına, Hamlet ve Altıncı Koğuş okuyabilirsin.
Rus yazar olarak sadece Dostoyevski ilgimi çekiyor. Başka yazarlar nasıldır bilemiyorum.

Notre Dame'ın Kamburu.

Dönüşümü bir çırpıda okuyabilirsin. İnsanda farklı duygular hissettiren bir kitaptır.
Dönüşüm'ün alıntıları gerçekten çok hoşuma gidiyor. Merak ettiğim kitaplardan birisi.

Ama Shakespeare çok iyi ya. Komşu verdiydi. Çok sevmiştim.
Her kitabı insanlar tarafından farklı yorumlanabiliyor, beğeniyorum eserlerini.

Shakespeare ile anime izlerken tanışmıştım, sonuçta anime diyince insan basit bir şey bekliyor edebi derinliği olmayan, o eleştiri ile dikkatimi çekti ve bahsedilen iki kitabı da aldım; Hamlet ve Tempest. :)
Bahsettiğin anime ise Zetsuen no Tempest idi, diyalogları ve gizem havası yüzünden herkese hitap etmez.

Her kitabı insanlar tarafından farklı yorumlanabiliyor, beğeniyorum eserlerini.

Shakespeare ile anime izlerken tanışmıştım, sonuçta anime diyince insan basit bir şey bekliyor edebi derinliği olmayan, o eleştiri ile dikkatimi çekti ve bahsedilen iki kitabı da aldım; Hamlet ve Tempest. :)
Bahsettiğin anime ise Zetsuen no Tempest idi, diyalogları ve gizem havası yüzünden herkese hitap etmez.
Ben hangisi hatırlamıyorum da Romalı bir komutanla Mısırlı bir kadın(herhalde Kleopatra) aşk mi ne yaşıyorlardı.
Şimdi baktım. Antonius ve Kleopatra imiş.
Diğeri ne bilmiyorum. Belki Othello olabilir.
Eğer okuduydan Orlando isimli bir karakter vardı. Bunu hatırlamıyorum.😂

Kızıl Veba'yı öneririm. Olası ölümcül bir salgında aslında çok kırılgan olan kurulu düzenin nasıl kolayca yok olabileceğini anlatıyor. Körlük kitabıyla konusu hemen hemen aynı. Daha kısa bir okuma süreci için Kızıl Veba'yı okuyabilirsiniz. Bir demlik çayla bitirilecek bir kitap.

Geri
Yukarı