Klasörler Cloud haline dönüşebilir mi?

Its Gloxinia

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Bilgisayarımdaki bir klasörü veya direkt sürücüyü bir Cloud haline dönüştürme imkanım var mı acaba? Hem telefonumdan hem de bilgisayarımdan kullanırken rahatça ulaşabileceğim bir Cloud sistemi haline getirmem mümkün mü OneDrive veya ICloud'dan bahsetmiyorum.

Soruyu tam anlamadım ama Mega'da, istediğiniz klasörü tamamen bulutla eşitleyebileceğiniz bir online klasöre dönüştebiliyorsunuz. Tam olmasa da OneDrive'da da böyle. Ama sanırım bunu sormuyorsunuz.

Soruyu tam anlamadım ama Mega'da, istediğiniz klasörü tamamen bulutla eşitleyebileceğiniz bir Online klasöre dönüştebiliyorsunuz. Tam olmasa da OneDrive'da da böyle. Ama sanırım bunu sormuyorsunuz.

Direkt ana makine olarak bilgisayarımı kullanmak istiyorum mega ve OneDrive gerektiği yerde ücretli kısaca bilgisayarımdaki dosyalara telefondan ulaşmak istiyorum diyelim.

Direkt ana makine olarak bilgisayarımı kullanmak istiyorum mega ve OneDrive gerektiği yerde ücretli kısaca bilgisayarımdaki dosyalara telefondan ulaşmak istiyorum diyelim.
İlk önce sitesinden Google Drive programını indirmen lazım.
1653424839933.png
Daha sonra indirdiğin setupu kurman lazım.
1653424925337.png

Muhtemelen kurarken senden oturum açmanı isteyecek. Oturumu açtıktan sonra programı yüklemiş oluyorsun.
1653425000948.png
Masaüstünde seçtiğin klasöre sağ tıklayıp 'Bu klasörü senkronize et veya yedekle.' ye tıklıyorsun.
1653425172033.png

Sonra ise gelen pencereye 'Bitti' ye tıklıyorsun.
1653425292521.png

Ardından 'Kaydet' e tıkla. Bu noktadan sonrası Google Drive' a ne atmak istiyorsan atıyorsun.
1653425445447.png

Telefona yükleyeceğin Drive uygulamasından giriş yapıp ekran 'Bilgisayarlar' kısmına bas.
1653425876181.png

1653425744143.png

Bilgisayardan attığımız dosyaya telefondan ulaşabiliyoruz artık. Eğer sorun varsa yazmaktan çekinme.

Geri
Yukarı