Klavye CTRL'ye basıyorum gibi davranıyor

klaustur

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Şu an bu konuyu ekran klavyesi kullanarak yazıyorum çünkü bilgisayar sanki CTRL tuşlarına basıp duruyorum gibi davranıyor. Garip garip sekmeler açılıyor, tuşlar basılı kalıyor ve bunun gibi şeyler. Bilgisayarı sıfırladım, CTRL tuşlarını Keytweak ile kapattım, işe yaramadı çünkü klavyede CTRL'e basabiliyorum, ve ekran klavyesinde de bastığım görülüyor. Virüsten şüpheleniyorum çünkü Defender da BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlarına erişimi sınırladı diyordu. Malwarebytes indirdim, ESET indirdim taramalar yaptım. Ne yapmamı önerirsiniz?
Yukarı

Son düzenleme:
Aynı sorunu bende yaşıyorum. Klavyeyi çıkartıp takınca sorun kısa süreliğine düzeliyor. Konu isterseniz öne alın. Yardım istiyorum. Acaba klavyenin ömrü mü bitti?

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Klavyeyi çıkartıp takınca sorun kısa süreliğine düzeliyor. Konu isterseniz öne alın. Yardım istiyorum. Acaba klavyenin ömrü mü bitti?
Hocam sorunu çözdüm ve şöyle ki: benim sorunum fiziksel bir sorun değil. Nereden anladım ve çözdüm bunu? Aynı sorun, yani CTRL'ye basılı kalma mevzusu klavyeyi çıkartsam bile devam ediyor. Yani ortada klavye yok ama birisi CTRL'ye basıyor. Buradan yazılımsal bir sorun olduğunu anlaşıldı. Aygıt yöneticisini açtım, orada kullandığım klavye ve HID uyumlu klavye vardı. Yazılımsal olduğuna göre bunu denemek gerek diye düşündüm ve HID uyumlu klavyeyi kaldırmayı denedim ama olmadı. Kaldırdığım an geri ekleniyordu. Ben de tek tek gözüken HID uyumlu klavyeleri denedim, yanlış driverlar yükledim (bu sayede bozuluyorlardı ve devre dışı bırakma şansım doğuyordu) ve devre dışı bıraktım. Kısa süreliğine çözüldü devre dışı bıraktığım için. Ama sonradan tekrardan "belirtilmemiş" adı altında Logitech'in (klavyem Logitech marka) bir cihazı (Logitech_LGVirHid01) ortaya çıktı ve sorun tektük devam etti. Ben de bunu fark ettim ve onu da ortadan kaldırdım, yoluma devam ettim. Akıl oyunlarıyla düzelttim, zaten kafayı takmıştım bilgisayara "el mi yaman bey mi yaman" diye kafa tutmuştum. Şu an sorun çözüldü, ben de bilgisayarı sıfırladığımla kaldım :(

Düzenleme: Sizin klavye fiziksel kaynaklı olabilir. Kaç yıllık acaba? Benimki de eski ama gidiyor maşallah, sadece tuşların altındaki o lastikimsi yerin yırtıldığı olmuştu, oraya da pamuk falan tıkıştırıp düzeltmiştim. Eğer çıkarıp taktığınızda düzeliyorsa başka bir şey olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı