Klavye elektriği kesiliyor

rhylla

Hectopat
Arkadaşlar selam.

Gamepower Ogre RGB Red swtich kullanmaktayım alalı 4 ay oluyor. Son 1 aydır anakart USB 3.0 portuna takılı kullanıyorum fakat ara ara güç kesintisi yaşıyorum.

Şu an ön taraftaki USB 3.0 portuna taktım kesinti yaşamıyorum. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam.

Gamepower Ogre RGB Red swtich kullanmaktayım alalı 4 ay oluyor. Son 1 aydır anakart USB 3.0 portuna takılı kullanıyorum fakat ara ara güç kesintisi yaşıyorum.

Şu an ön taraftaki USB 3.0 portuna taktım kesinti yaşamıyorum. Sebebi nedir?
Anakartın girişinin hasarlı olabileceğini düşünüyorum. Ya da klavyenin kablosu kısa geldiğinden dolayı oynayınca anakartın algılamasını engelliyor olabilir. Tabi kablosu yetersizse.

USB girişinde temassızlık olabilir mi?
Başka portlarada takıyorum sorun aynı kesiliyor. Mouse ve kulaklıkta takılı ama onlarda bir problem yok. Şuan en portta takılı şekilde kullanıyorum kesinti olmadı
Anakartın girişinin hasarlı olabileceğini düşünüyorum. Ya da klavyenin kablosu kısa geldiğinden dolayı oynayınca anakartın algılamasını engelliyor olabilir. Tabi kablosu yetersizse.

Hocam anakartın arka girişlerinde mouse ve kulaklıkta takılı kullanıyorum. Yerlerini değiştirmeme rağmen sadece klavyede bir kesinti oluyor. Acaba güç kaynağı sıkıntısı olabilir mi? Ya da anakart üzerinde bir kaçak söz konusu?
+

Son düzenleme:
Bazen bios la da alakalı olabiliyor ,( açılış ekranin da ) , klavye de de belki bir sorun olabilir , belki temassız lık , ogre USB port 3.0 mı ? Bilmedigim için soruyorum bazen 2.0 USB surumlu olanı USB 3.0 sürümlü porta takınca çalışmaya bilir yada anlık kesintisi ler oluşabilir , klavye de sorun yok sa ya bios yada temas etmeme gibi bir durum olabilir , yazılımı var sa açılış da pr... nin açılmasını bekliyor da olabilir .

bazen BIOS'la da alakalı olabiliyor,( açılış ekranin da ), klavye de de belki bir sorun olabilir, belki temassızlık, ogre USB port 3.0 mı? Bilmedigim için soruyorum bazen 2.0 USB surumlu olanı USB 3.0 sürümlü porta takınca çalışmayabilir ya da anlık kesintisiler oluşabilir, klavye de sorun yok sa ya BIOS ya da temas etmeme gibi bir durum olabilir, yazılımı var sa açılış da pr... Nin açılmasını bekliyor da olabilir.

Hocam klavye USB 1.0 beyaz renk eski tip. Kafasına göre elektrik gidip duruyor. Az önce Apex Legends oynarken birden kesildi ve 10 dakika hangi porta takarsam takıyım gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı