Klavye Switch'leri PCB altından çıkartılır mı?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar kutusundan çıkan küçük Switch sökücü ile Arog'daki kaleci gibi oldu ellerim. Sökmesi aşırı zor. Klavyemde veya ben bir yerlerde hata yapıyorum ama olması gerektiği gibi pin tarafından bastırıp çıkarmaya çalışıyorum ama o kadar kuvvet uygulamak gerekiyor ki artık ellerim kesildi. PCB altından ittirerek çıkarsam sorun olmaz diye düşünüyorum bileniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kutusundan çıkan küçük Switch sökücü ile Arog'daki kaleci gibi oldu ellerim. Sökmesi aşırı zor. Klavyemde veya ben bir yerlerde hata yapıyorum ama olması gerektiği gibi pin tarafından bastırıp çıkarmaya çalışıyorum ama o kadar kuvvet uygulamak gerekiyor ki artık ellerim kesildi. PCB altından ittirerek çıkarsam sorun olmaz diye düşünüyorum bileniniz var mı?
Klavye modeli nedir?

Hotswap socket yok mu PCB arka kisminda? Fotograf atma sansin var mi?

Hocam şu an işteyim klavyeyi lube yapan birilerinden atsam anlaşılır sanırım.

Hotswap socket yok mu PCB arka kisminda? Fotograf atma sansin var mi?

Hocam bu arada bahsettiğiniz özellik klavyede var ama sokması ciddi anlamda güç istiyor. Sökmek için olan demir aparat hep elimi kesti.

Hic boyle bi sorunla karsilasmadim ya ilginc. Soketlere zarar verirsen daha fazla ugrasirsin bu arada lehim, yeni soket vs diye.

images (8).jpeg

Switch acici haric surdakilerin benzerlerini kullaniyorum ben.

Hiç boyle bir sorunla karsilasmadim ya ilginc. Soketlere zarar verirsen daha fazla ugrasirsin bu arada lehim, yeni soket vs diye.

Eki Görüntüle 1809004

Switch acici haric surdakilerin benzerlerini kullanıyorum ben.

Hocam Switch açıcı aldım yarın gelecek fakat ben Switch'leri olduğu yerden sökmede zorlanıyorum çok aşırı güç istiyor bende pinleri yamultmak istemiyorum ellerimi kesti hep Switch'ler. PCB arkasında Switch'in en ucu oluyor ya orada ittirip çıkarmayı düşünüyorum.

Hiç boyle bir sorunla karsilasmadim ya ilginc. Soketlere zarar verirsen daha fazla ugrasirsin bu arada lehim, yeni soket vs diye.

Eki Görüntüle 1809004

Switch acici haric surdakilerin benzerlerini kullanıyorum ben.

Hocam klavyenin altı bu şekilde ittirsem zaten çıkmaz mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230606_105711_YouTube.jpg
    Screenshot_20230606_105711_YouTube.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Hotswap olduguna emin misin o klavyenin? Fotograf hic net degil ama pek benzemiyor hotswap soket yok arka kisimda. Daha yakindan cekmen lazim.

Hotswap olduguna emin misin o klavyenin? Fotograf hiç net degil ama pek benzemiyor hotswap soket yok arka kisimda. Daha yakindan cekmen lazim.

Hocam Switch değiştirme özelliği var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video da ki arkadaşın değiştirmiş örneğin. Switch'lerin bazılarını zaten çıkarıp geri taktım ama çok güç gerektiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı