Klavye tuş basılı kalıyor

Ventolas

Hectopat
Laptopun klavyesine su döküldü. Tüm tuşlar sorunsuz çalışıyor, 6 tuşu hariç. 6 tuşu basılı kalıyor ve yazı yazamıyorum bilgisayarı resmen kullanamıyorum. Tuşu çıkardım yine basılı kalıyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Çok acil proje yetişmesi gerekiyor.

Tuşları çıkarıp kulak çubuğu yardımıyla temizleyin. Geçen gün klavyemdeki tuşları bu şekilde temizledim. Gerçekten fark oldu. Neredeyse yıllardır temizlenmemişti :D. Her şeyini söktüm ve temizledim.

Geçici bir çözüm olarak tuşa basılı kaldığında "Pause-Break" tuşunu kullanabilir misin? Yani en azından projeni yetiştirene kadar. Sonrasında kesin çözüm olarak klavyeyi değiştirmen gerekiyor.

O hangi tuş hocam ?
Her klavyede farklı yerdedir ama genel anlamda isimleri aynıdır fotoğrafı internetten buldum işaretli alanın sağındaki tuştan bahsediyorum. :)
IMG_0595.jpg

Şöyle düzeltebilirsin öyle bir sorunu bende yaşadım.
Klavyelerin tuşlarının altında bir plastik olur o plastik biraz dayanıksız olabiliyor ve basarken kesilebiliyor hasar görebiliyor normalde tuşu geri itmesi gerekiyor ama bunu yapmıyor o plastiği NumLock tuşlarını kullanmıyorsan veya direkt üstteki rakamları kullanmıyorsan onların plastiğiyle değiştirmeyi deneyebilirsin veya onların altına su kaçmıştır ve vakum yapıyordur bilmiyorum o kadarını ama dene bence özelliklede kurutmayı dene iyice.

Yeni konular

Geri
Yukarı