Klavye Tuşlarının Stabil Çalışmaması

Gilgamesh03

Hectopat
Her "W" basışımda kapanıyor, ayrıca Caps Lock tuşuna da basınca X harf, XxX çıkıyor aynen bu şekilde, çözümü nedir? Bu arada klavyeme bir sıvı döküldü temizledim fakat klavyem sıvı dökülmesine karşı korumalı lakin böyle bir durum oluştu 1 tuşuna basınca "231, 31, 13" gibi rakamlar çıkıyor. Google'deyken 3'e basınca Google yardım çıkıyor veyahut farklı tuşlara basınca başka bir şey. Sorun klavyedeyse garantiye vereceğim ama PC'deyse yardımcı olursanız sevinirim. En sonki denemelerimde hiçbir şey yazmamaya başladı ama yine sekme kapatıp başka bir tuşla sekmeyi kaydediyor, ayarları falan açıyor yer imi alıyor ama yukaridaki rakamlara bastığımda hiçbir şey olmuyor, 231 13 gibi sayılar yazmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi devam ediyorsa garantiye gönder. Belki klavyenin su koruması yanlış yapılmıştır, aşınmıştır, bir şey olmuştur.

Anladığım kadarıyla zarlı bir klavye. Bastığın tuşun yanında bulunan diğer tuşlara da basmışsın gibi tepki veriyorsa sıvı temasından kaynaklanmıştır. Genelde bu tiplerde sektör sektör bölümlere ayrılmıştır tuşlar. Servisine göndermelisiniz.

Her "W" basışımda kapanıyor, ayrıca Caps Lock tuşuna da basınca X harf, XxX çıkıyor aynen bu şekilde, çözümü nedir? Bu arada klavyeme bir sıvı döküldü temizledim fakat klavyem sıvı dökülmesine karşı korumalı lakin böyle bir durum oluştu 1 tuşuna basınca "231, 31, 13" gibi rakamlar çıkıyor. Google'deyken 3'e basınca Google yardım çıkıyor veyahut farklı tuşlara basınca başka bir şey. Sorun klavyedeyse garantiye vereceğim ama PC'deyse yardımcı olursanız sevinirim. En sonki denemelerimde hiçbir şey yazmamaya başladı ama yine sekme kapatıp başka bir tuşla sekmeyi kaydediyor, ayarları falan açıyor yer imi alıyor ama yukaridaki rakamlara bastığımda hiçbir şey olmuyor, 231 13 gibi sayılar yazmıyor.
Fikrim klavyenin kısa dökülen sıvıdan kaynaklı kısa devre yapmasıdır. Servise yollamanız en doğru çözüm. Ama benim gibi servise gidecek 2 haftaya gelecek diye düşünenlerdenseniz tuşlarını sök ve saf alkolle temizle. Kolonya değil. Eczanede , nalburda bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı