Klavye üzeri maksimum sıcaklık kaç olabilir?

ygtnomaam

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.
Monster Tulpar T7 22.1 aldım. Genel olarak memnunum fakat klavye üzeri sıcaklık beni çok rahatsız etti. 10 yıllık laptopu emekli edip 3060'lı 10870'li laptopa geçince klavye üzeri sıcaklığı çok yüksek geldi. Normal kullanımda bile klavye kısmının sıcak olması garip geldi, 1-2 saatlik oyun kullanımında ise klavyenin özellikle orta üst kısımları alev alıyor. 45-50 derece arası ölçtüm.

Bu normal midir dostlar? Hiç böyle donanımlı laptop kullanmadım, süre geçmeden iade etmek istiyorum çünkü bir sıkıntı varsa.

İşlemci ve ekran kartı sıcaklıkları gayet iyi, zaten o değerleri tavlamıştı beni. Yükte 70-80 derece arasında takılıyorlar. Yani işlemcide GPU'da sıkıntı yok ama kasanın klavye kısımlarında sıcaklık 50 dereceye dayanıyor. Klavyenin üzerindeki kasaya 5 saniye el sürseniz yanar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malzeme kalitesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir de işlemci ve ekran kartının konumundan kaynaklanabilir.

Gaming laptoptan masaüstüne geçme sebeplerimde ilk üçe girer bu konu.

Battlefield 4 oynarken Temmuz sıcağında tuşların arasındaki metal şeritte parmağımın ucu savaş anında yaklaşık 20 saniye basılı kaldı. Ve parmağım bildiğin yandı. Hafif bir yanıktı ama 2 gün sonra geçti pembeliği.

MSI Gaming Dragon GE72 6QF laptopum.

O günden sonra termal macunu değiştirdim filan ama maalesef bu sorunun üstesinden gelebilmek için laptopun içinin açılıp bayağı bildiğiniz alüminyum folyo ile yalıtım yapmanız gerekiyor ancak çok hassas işçilik ile yapılması lazım.

Ya da çok kaliteli bir termal macun (Thermal Grizzly Kyranout) uygulayıp ve laptop soğutucu alarak biraz daha dengelenebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı