Klavye ve farenin aniden etkileşiminin kesilmesi

Serhat1515

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm, benim sorunum şöyle; oyun oynarken veya video izlerken aniden mouse ve klavye etkileşimi kesiliyor, PC'yi yeniden başlatmam gerekiyor bu sorunun düzelmesi için fakat bir süre sonra tekrar aynısı oluyor. Kısacası kısır döngü. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Vista mı kullanıyordunuz?

Arkadaşın dediği gibi klavye ve farenin driver'larını kaldırın. Kaldırmadan önce üretici ve fare modelini not edin. Driver'ları yalnızca ilgili modele ait resmi sitelerden edinin. Sonrasında klavye ve fare haricinde başka güncelleştirmeleriniz varsa onları da alabilirsiniz.
Driverlarınızı güncelleyin.

Ayrıca güç kesimi gerçekleşiyor olabilir. Aygıt yöneticisinden klavye ve fareye ait driver'a gelip özelliklerine tıklayın.
Sonrasında Güç Yönetimi sekmesine gelin ve Güç tasarrufu için bilgisayarın bu aygıtı kapatmasına izin ver seçeneğini kaldırın.

Vista mı kullanıyordunuz?

Arkadaşın dediği gibi klavye ve farenin driver'larını kaldırın. Kaldırmadan önce üretici ve fare modelini not edin. Driver'ları yalnızca ilgili modele ait resmi sitelerden edinin. Sonrasında klavye ve fare haricinde başka güncelleştirmeleriniz varsa onları da alabilirsiniz.

Ayrıca güç kesimi gerçekleşiyor olabilir. Aygıt yöneticisinden klavye ve fareye ait driver'a gelip özelliklerine tıklayın.
Sonrasında Güç Yönetimi sekmesine gelin ve Güç tasarrufu için bilgisayarın bu aygıtı kapatmasına izin ver seçeneğini kaldırın.
Vista kullanmıyorum,driverlarını kaldırınca etkileşimim kesiliyor ve hiç bir şekilde kullanamıyorum.Aygıt yöneticisindende klavye driveri olmadığı için bir şey yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı