Çözüldü Klavyede Ü harfi çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cosmosthekiller

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050 laptop,R5 5500U
Meslek
Öğrenci
Merhaba, klavyem Türkçe ama her tuş basarken Ü tuşu basmıyor. Başka klavyelerde denedim onlarda çalışmadı ne yapabilirim?
Ü tuşunu kopyalayarak yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Peki yumuşak g (ğ) yapabiliyor musun? Yapabiliyorsan klavyedeki tuş çıkabiliyorsa çıkart alttaki yumuşak parçayı oynat temizle tuşu oturt 2 dakika önce aynısını h harfi için yaptım çalıştı. Yapamıyorsan klavye ayarlarından dili Türkçe yap

Önceden yazıyordu artık yazmıyor. Dediğim gibi klavyeyle alakalı bir sıkıntı olsa laptopta çalışırdı.

Merhaba, klavyem Türkçe ama her tuş basarken Ü tuşu basmıyor. Başka klavyelerde denedim onlarda çalışmadı ne yapabilirim?
Bilgisayarı sıfırladım düzeldi.
Tuş arasına herhangi bir şey kaçmış olabilir çok büyük bir sıkıntı ise ekran klavyesi ile yazabilirsin.

Klavye düzeninde düzen Türkçeye mi ayarlı?
Evet Tr.

"Ğ" veya "ş" harfini yazabiliyor musun?

Yazabiliyorum

İşletim sisteminde klavye Türkçe mi?
1685990129177.png

Merhaba, klavyem Türkçe ama her tuş basarken ü tuşu basmıyor. Başka klavyelerde denedim onlarda çalışmadı ne yapabilirim?

Peki yumuşak g (ğ) yapabiliyor musun? Yapabiliyorsan klavyedeki tuş çıkabiliyorsa çıkart alttaki yumuşak parçayı oynat temizle tuşu oturt 2 dakika önce aynısını h harfi için yaptım çalıştı. Yapamıyorsan klavye ayarlarından dili Türkçe yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı