Klavyedeki bazı tuşlar çalışmıyor

ozuhann

Centipat
Klavyemdeki "N, Ö, Ç, FN, sağ yön tuşu ve . " tuşları çalışmıyor. Bir de örneğin n+. kombinasyonu yapınca ğ harfi çıkıyor; ö+. yapınca, çıkıyor; FN+. yapınca ü harfi; ç+. yapınca satır başı yapıyor. Bu yazıyı yazmak için ekran klavyesi yardımı alıyorum şu an. Sebebi ne olabilir anlamıyorum. Az önce temizledim sonuç yine aynı. Ya çok fena bozuldu ya da ben düzeltme yolunu bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Klavyemdeki "N, Ö, Ç, FN, sağ yön tuşu ve . " tuşları çalışmıyor. Bir de örneğin n+. kombinasyonu yapınca ğ harfi çıkıyor; ö+. yapınca, çıkıyor; FN+. yapınca ü harfi; ç+. yapınca satır başı yapıyor. Bu yazıyı yazmak için ekran klavyesi yardımı alıyorum şu an. Sebebi ne olabilir anlamıyorum. Az önce temizledim sonuç yine aynı. Ya çok fena bozuldu ya da ben düzeltme yolunu bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
Hocam bir ara bu bana da olmuştu nasıl düzelttim bilmiyorum ama bir ara hiç bilgisayara oturmak istemedim sonra oturdum bi şekil düzelttim yanlış değilsem sorunu youtube de bir video vardı ordan çözmüştüm

Hocam bir ara bu bana da olmuştu nasıl düzelttim bilmiyorum ama bir ara hiç bilgisayara oturmak istemedim sonra oturdum bi şekil düzelttim yanlış değilsem sorunu youtube de bir video vardı ordan çözmüştüm
daha önce oluyordu bende de pc aç kapa yapınca düzeliyordu ama şimdi yaptım ve uzun süre bekledim sonuç değişmedi. galiba biraz daha beklemeliyim. sorun çözülmezse buraya yazarım yeni klavye aramaya başlarım.

Eski dizüstülerimden birisinde bu problem meydana gelmişti. Problem anakartın klavye soketinde kullanıma ve kalitesiz materyal kullanımından kaynaklı oksitlenmeden çıkmıştı. Harici klavye ile kullanıyordum. Problem ara sıra düzelip tekrarladığı için yazılım olması gözüne kesin bakıyordum ama bir gün teknik serviste mikroskopun altına sokunca iş ayyuka çıktı. Astarı yüzünden pahalıya geleceğinden öylece birisine verdim gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı