Klavyedeki temassızlık ekran kartı sürücüsünden kaynaklı olabilir mi?

Uncl3Drew

Hectopat
Arkadaşlar 1-1.5 ay önce W tuşu sanki temassızlık yapıyor gibi. Karakter koşarken bir anda durup geri koşmaya başlıyordu. Sonra yeni sürücü geldiğinde onu yükleyince düzelmişti. Şimdi başka klavyedeyim ve bu sabah yeni sürücüyü kurunca aynı sorun D tuşuna olmaya başladı. Ekran kartı sürücüsü bu soruna neden oluyor olabilir mi yoksa tesadüf mü? Tesadüf değilse yeni sürücü gelene kadar DDU ile silip bir önceki sürücüyü kurmalı mıyım?

Ekran kartının klavye ile bir ilgisi yok. Yani öyle biliyorum, yanlışım varsa düzeltin.
Anakart ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.

Su falan kaçtı ise olabilir onun dışında temassızlık olabilir ekran kartı ile ufacık ilgisi bile yok.

Yani belki bilgisayara gelen komutlarda sıkıntı oluyor vb. olabilir gibi düşündüm çünkü 2'si de yeni sürücü yükledikten sonra oldu ve farklı klavyeler olmasına rağmen tamamen aynı sorun. Ve 1 tanesi yeni sürücüyü yükledikten hemen sonra çözülmüştü. Demek ki büyük tesadüf. Diğer sürücüyü bekleyip onda da çözülürse yazarım.

Sorunun sebebi gaming klavye kullanıyorsunuz muhtemelen geçenlerde aynı konu açılmıştı.
Kimi klavyelerde bir tuşa bastığınız zaman ard arda basıyormuşsunuz gibi algılıyor bir nevi makro diyebiliriz. Fn+Q tuşunu dene veya klavyenin kullanım klavuzundan kısayollara bak. Bu bir sorun değil klavyenin özelliği. Hatta W'ya basılı tutup sonra herhangi başka bir tuşa basıp bıraktıktan sonra karakterin normal yürüdüğünü göreceksiniz.

Sorunun sebebi gaming klavye kullanıyorsunuz muhtemelen geçenlerde aynı konu açılmıştı.
Kimi klavyelerde bir tuşa bastığınız zaman ard arda basıyormuşsunuz gibi algılıyor bir nevi makro diyebiliriz. Fn+Q tuşunu dene veya klavyenin kullanım klavuzundan kısayollara bak. Bu bir sorun değil klavyenin özelliği. Hatta W'ya basılı tutup sonra herhangi başka bir tuşa basıp bıraktıktan sonra karakterin normal yürüdüğünü göreceksiniz.

Hocam tamamen aynı soruna sahip olan birini buldum. O da Fn+Q tuşu ile düzeltmiş. Cevabınız için teşekkürler.
Ancak anlamadığım bir şey var: Fn+Q ne işe yarıyor ve açık olup olmadığını nerden anlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı