Çözüldü Klavyeden Herhangi Bir Tuşa Basınca PC Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ahtapoT

Centipat
Geçen haftalarda bilgisayarım durduk yere kapanmaya başladi, ben de birkaç günlük uğraş sonrasinda RAM slotlarindan birinin bozulduğunu fark ettim. 4 tane 2 GB RAM vardi, şimdi 2 tane 2 GB kullaniyorum. 3-4 gün boyunca gayet güzel bir şekilde kullandim ve hiçbir hata almadim fakat bu sabah bilgisayarim açıldıktan 10 dakika sonra kendi kendine kapandi (önce ekran ve klavye sonrada kasa kapandı) ben de yine RAM'larda problem vardir diye tüm kombinasyonlari denedim ve sonunda ilk hali gibi koydum. RAM'lari bu seferde bilgisayar açılıyor giriş ekranı açılıyor, fare ile açmaya çalıştığımda bir problem olmuyor ama klavyeden herhangi bir tuşa bastiğımda fişi çekilmiş gibi kapanıyor.
Bunun çözümü nedir abiler?
Bilgisayarım çok eski ve bilgisayardan anlamıyorum fakat galiba DDR 2 anakart, i5 işlemci var.

Çözüm
Anakart sorunu olabilir. Gozumuzle gormeden bir şey soyleyemeyiz. Bir bilgisayarciya goturmeniz daha dogru olur.

Sağ ol, reis. Giriş ekranında ekran klavyesi kullanıp girdim ama yakın zamanda anakart değiştirmeyi planlıyorum.
Aynı sorunu yaşayan varsa diye diyorum, klavyenin içini açıp iyice temizledim ve düzeldi. Büyük ihtimal içindeki tozdan kısa devre yapıyordu. Şu an bir problem yok.
Anakart sorunu olabilir. Gozumuzle gormeden bir sey soyleyemeyiz. Bir bilgisayarciya goturmeniz daha dogru olur.

Anakart sorunu olabilir. Gozumuzle gormeden bir şey soyleyemeyiz. Bir bilgisayarciya goturmeniz daha dogru olur.

Sağ ol, reis. Giriş ekranında ekran klavyesi kullanıp girdim ama yakın zamanda anakart değiştirmeyi planlıyorum.
Aynı sorunu yaşayan varsa diye diyorum, klavyenin içini açıp iyice temizledim ve düzeldi. Büyük ihtimal içindeki tozdan kısa devre yapıyordu. Şu an bir problem yok.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı