Klavyenin içine kaçan su nasıl temizlenir?

oÖmerr

Decapat
Daha fazla  
Tuşların takıldığı yerin içine ıslak mendilin suyu kaçtı ne kadar sürede kurur ya da nasıl hızlı kurutabilirim? Ve kuruduktan sonra çalışır mı?

Tuşların takıldığı yerin içine ıslak mendilin suyu kaçtı ne kadar sürede kurur ya da nasıl hızlı kurutabilirim? Ve kuruduktan sonra çalışır mı?
Islak mendil fazla bir şey yapamaz sıvı miktarı az olduğu için yani bir şey olmaz merak etme. Ama bu konuyu klavyesine su kaçıp da acilen ne yapması gerektiğini merak eden arkadaşlar açarsa diye yazıyorum. Klavyenizi hemen ters çevirin. Tuşları yere doğru baksın. Çıkabiliyorsa tüm tuşlarını çıkarın ayrıca kablosu da çıksın. Olabildiğince aralarını kurutmaya çalışın. Eğer sıcak, kaynar bir şey döküldü ise geçmiş olsun yapacak bir şey yok iç kısımları eriyebilir. Eğer soğuk, ılık bir şeyse dediklerimi yapıp ters tutun bir kaç saat bir şey olmaz.

Islak mendil fazla bir şey yapamaz sıvı miktarı az olduğu için yani bir şey olmaz merak etme. Ama bu konuyu klavyesine su kaçıp da acilen ne yapması gerektiğini merak eden arkadaşlar açarsa diye yazıyorum. Klavyenizi hemen ters çevirin. Tuşları yere doğru baksın. Çıkabiliyorsa tüm tuşlarını çıkarın ayrıca kablosu da çıksın. Olabildiğince aralarını kurutmaya çalışın. Eğer sıcak, kaynar bir şey döküldü ise geçmiş olsun yapacak bir şey yok iç kısımları eriyebilir. Eğer soğuk, ılık bir şeyse dediklerimi yapıp ters tutun birkaç saat bir şey olmaz.

Temizlerken iyice temizlensin diye ıslak mendili sıkıp suyunu akıttım biraz fazla kaçmış olabilir aradan 40-50 dakika geçti kurumuş mudur?

Geri
Yukarı