Rehber Klavyenin sesi nasıl daha iyi yapılır?

Selam arkadaşlar. Bugün klavyemde yağ gibi pahalı malzemeler kullanmadan klavyemin sesinin nasıl daha tok ve güzel çıktığını anlatacağım.​

Uyarı: Bu işlemi yapmak klavyenizin garanti dışı kalmasına sebep olabilir. Sorumlusu ben değilim.

Malzemeler

• Halı kaydırmaz. Veya bu işleme uygun bir sünger.
  • Elektrik bandı.
  • Tornavida.
  • Makas.

Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle klavyeminizin keycaplarini çıkarıp vidalarını söküyoruz.
  2. Dikkatli bir şekilde gövdenin üst tarafını yukarı doğru çekiyoruz. Klavyenin kablosu PCB'ye bağlı olduğu için dikkatli bir şekilde kaldırmalıyız. Ardından Pini yerinden çıkarıyoruz.
  3. Halı kaydırmazı kablonun olduğu boş plakaya uygun bir biçimde yerleştiriyoruz.
  4. Elektrik bandını PCB'nin arka tarafına, vida girişlerini kapatmayacak şekilde yapıştırıyoruz.
  5. Klavyeyi düzgün bir şekilde kapatıyoruz.
  6. Daha sonra space tuşunun stabilizerlerinin tırnaklarını açıp biraz havaya kaldırıyoruz. Ardından havaya kalkan yerin altına küçük bir bant yapıştırıyoruz.

1648413937585.png
  7. Daha sonra Space tuşunun keycapinin içine birkaç bant yapıştırıyoruz.
    1648414068252.png
  8. Ardından keycaplari takıp klavyemizi kullanıyoruz.

Başka Neler Yapılabilir?​

Arkadaşlar sesin daha tok çıkması için klavyeyi tahta bir zeminde veya bir kitabın üstünde kullanabilirsiniz.
Space tuşunun keycapini ters tabilirsiniz. Klavyeden klavyeye göre değişir fakat benim klavyemde daha hoş bir ses çıkartıyor.

Sonuç

Ben bu işlemi Gamepower Warlock Compact Red Switch ürününde yaptım ve sonuç bu.

Mod yapmadan önceki ses
Mod yaptıktan sonraki ses

Benim videoyu çektiğim cihaz, ortam gibi unsurlardan dolayı aradaki farkı pek net anlayamayabilirsiniz. Fakat işlem sonrasında fark edilir bir fark var. Ben memnunum, bütçesi olmayıpta böyle bir işlem yapmak isteyenler için güzel bir yol.​

Benim klavyemde iki kat atmak gerekti halı altı kaydırmazı. ne fazla boşluk ne de çok fazla doluluk olmalı. Şimdi daha iyi bir yazım keyfi yaşıyorsundur umarım. Ben de çok daha fazla keyif almaya başladım cidden.

@KafadanKontak az önce bir hızlı yazı yazma yarışma konusu açılmıştı. 6-7 kere yaptım. Sırf aldığım zevkten dolayı. Bir de boş boş Space'e basıp duruyorum. 😃

:D Bantlama işini ben de kendi yöntemlerimle yaptığımdan beri stabilizerli tüm tuşları kullanmaktan keyif almaya başladım. Space tuşuna basarken böyle Marshmellow'a batıp çıkıyormuş gibi hissettiriyor :D Hatta hızlı yazma hevesinden hep yanlış yazıp geriye dönük olarak sürekli hata düzeltiyorum ban yememek için :D

Yok ben sonunda 2.el'den dandik bir Gamepower Rampage bir TKL klavye alıp yapacağım.

Ne kadar sevmesem de sırf fantezisi bile yeter bana. :D

Güzel rehber çıkar bana da.

Yapacaktım da Lingbao Jiguanshi Midio kullanıyorum, adamlar her tarafa vida koymuş içini açamıyorum. Halı altı kaydırmazı yerine kartın koyanlar da var, ben en çok kartondaki sesi beğeniyorum. Şu vidaları sökünce onu deneyeceğim.

Yapacaktım da Lingbao Jiguanshi Midio kullanıyorum, adamlar her tarafa vida koymuş içini açamıyorum. Halı altı kaydırmazı yerine kartın koyanlar da var, ben en çok kartondaki sesi beğeniyorum. Şu vidaları sökünce onu deneyeceğim.

Vidalar her klavyede var. Açmakta bir şey yok. Sadece pinin yamulmamasına ve kabloların kopmamasına dikkat etmek lazım.

Geri
Yukarı