Klavyenin ve Mouse'un İşlevi Kendi Kendine Değişiyor

Sarp Demir

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorunla genellikle Google'da karşılaşıyorum ama sonra diğer uygulamalara da baktığımda onlarda da bu problemin olduğunu görüyorum. Google'da herhangi bir şey yaparken mouse tekerleğini çeviriyorum ve aşağı inmek yerine yakınlaştırıyor veya uzaklaştırıyor, klavyede herhangi bir tuşa bastığımda yeni sekmede onlarca yazının olduğu bir sayfa açıyor, herhangi bir siteye girmek istersem neye tıklarsam yeni sekmede açıyor ve mouse tekerleğini kullanarak herhangi bir uygulamada aşağı veya yukarı gidemiyorum. Örneğin az önce yine bu sorun oldu ve Discord'a girdim. Tekerleği çevirdim ve Discord'un yakınlaştırma ayarı değişti. Lütfen bunun neden olduğunu söyler misiniz? Çünkü herhangi bir kısayol kullanıyor olamam, bir tuşa bile basmadan kendi kendine bu saçma şey oluyor ara sıra. Klavyedeki tüm tuşlara öylesine basıyorum, bazen düzeliyor bazen de düzelmiyor. Bunu yaşayan ve/veya nasıl düzelteceğimi bilen var mı?
Ayrıca bu sorun olduğu sırada Num Lock tuşu çalışmıyor.

CTRL tusunuz bozulmus olabilir. Soylediginiz her sey CTRL tusunun kendi kendine aktif olmasina bagli gibi gozukuyor. Acaba klavyenizi temizleyebilir misiniz?

Bu sorunla genellikle Google'da karşılaşıyorum ama sonra diğer uygulamalara da baktığımda onlarda da bu problemin olduğunu görüyorum. Google'da herhangi bir şey yaparken mouse tekerleğini çeviriyorum ve aşağı inmek yerine yakınlaştırıyor veya uzaklaştırıyor, klavyede herhangi bir tuşa bastığımda yeni sekmede onlarca yazının olduğu bir sayfa açıyor, herhangi bir siteye girmek istersem neye tıklarsam yeni sekmede açıyor ve mouse tekerleğini kullanarak herhangi bir uygulamada aşağı veya yukarı gidemiyorum. Örneğin az önce yine bu sorun oldu ve Discord'a girdim. Tekerleği çevirdim ve Discord'un yakınlaştırma ayarı değişti. Lütfen bunun neden olduğunu söyler misiniz? Çünkü herhangi bir kısayol kullanıyor olamam, bir tuşa bile basmadan kendi kendine bu saçma şey oluyor ara sıra. Klavyedeki tüm tuşlara öylesine basıyorum, bazen düzeliyor bazen de düzelmiyor. Bunu yaşayan ve/veya nasıl düzelteceğimi bilen var mı?
Ayrıca bu sorun olduğu sırada Num Lock tuşu çalışmıyor.
Sanırım klavye ile alakalı. CTRL tuşuna basılı tutup tekerleği döndürürseniz uzaklaşma veya yakınlaşma olur. Bu sorunu yaşadığın zaman CTRL tuşuna bas belki hallolur.

Son Durum nedir bende de G basarsam windows game açılıyor W basarsam açık pencereyi alta alıyor. Yani kısayol atamışım gibi ama atamadım.
Ben de maalesef sorunu bulamadım. Ctrl tuşunda bir sorun yok. Zaten Ctrl+C, Ctrl+V gibi komutları sürekli kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ancak dediğim gibi ara sıra böyle garip şeyler oluyor. Sanırım yazılımsal kaynaklı bir sorun.

Ben de maalesef sorunu bulamadım. CTRL tuşunda bir sorun yok. Zaten CTRL+C, CTRL+v gibi komutları sürekli kullanıyorum ve herhangi bir sorun yaşamıyorum. Ancak dediğim gibi ara sıra böyle garip şeyler oluyor. Sanırım yazılımsal kaynaklı bir sorun.

Büyük ihtimalle yazılımsal çünkü her klavyemde arada sırada oluyor biraz tüm tuşlara basınca düzeliyor. Sizde de böyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı