Klavyenin yazılımı nasıl öğrenilir?

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1, 1.5 aydır klavye arıyorum. SteelSeries Apex3'ya da Razer Ornata Chroma membran alacağım lakin bu fiyat bandında belki farklı olanlara da yönelebilirim(Red Switch) ama klavyelerin yazılımı olması benim için çok önemli. Bunu nasıl anlarım, RGB yazanlar yazılımı desteklediği anlamına mı geliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
RGB terimi ışıkları ile alakalı. Bir klavyenin yazılımı olup olmadığını anlamak için internetten araştırabilirsiniz :)

RGB yazanların yazılımı kesin vardır gibi bir durum yok. Neredeyse bütün ürünlerde farklı oluyor, bazılarında yazılım var bazılarında yok.

Technopat sosyalde konu açarak sorabilirsiniz :)

Bu arada Apex 3 önermiyorum, fiyatı gereksiz fazla.

RGB yazanların yazılımı kesin vardır gibi bir durum yok. Neredeyse bütün ürünlerde farklı oluyor, bazılarında yazılım var bazılarında yok.

Technopat sosyalde konu açarak sorabilirsiniz :)

Bu arada Apex 3 önermiyorum, fiyatı gereksiz fazla.
Herkes öyle diyor ama bence SteelSeries kalitesi de tartışılmaz bir durum. Sessiz klavye istiyorum ben ya eğer kırmızı switchi olsa zaten direkt alacağım da yok işte :(.

Klavyenin yazilimi olmasi onemli degil zira asiri kaliteli urunler haricinde hertz degisimi yapamiyorsunuz. Razer gibi bazi klavye firmalari ise tuslara RGB degil, led koyuyor bu yuzden tuslara tek tek renk de atayamiyorsunuz.

Herkes öyle diyor ama bence SteelSeries kalitesi de tartışılmaz bir durum. Sessiz klavye istiyorum ben ya eğer kırmızı switchi olsa zaten direkt alacağım da yok işte :(.
%60 klavyeler ilginizi çekiyor mu? 600 liralara gayet iyi klavyeler var. SteelSeries kaliteli ekipman üretiyor fakat 600 lira bir membrane klavyeye verilmez bence.

Klavyenin yazilimi olmasi onemli degil zira asiri kaliteli urunler haricinde hertz degisimi yapamiyorsunuz. Razer gibi bazi klavye firmalari ise tuslara RGB degil, led koyuyor bu yuzden tuslara tek tek renk de atayamiyorsunuz.
Benim için önemli aslında ya. İnsan sürekli aynı renkleri görünce bayıyor bazı renkler çok açık renkli olduğu için geceleri göz alıyor.
%60 klavyeler ilginizi çekiyor mu? 600 liralara gayet iyi klavyeler var. SteelSeries kaliteli ekipman üretiyor fakat 600 lira bir membrane klavyeye verilmez bence.

600₺'ye red switch klavye de arıyorum da ben bulamadım ki ya. Red switch olunca da çok pahalıya geliyor aslında 750'tl ye kadar var bütçem. Uygun fiyatlı red switch arayınca GamePower çıkıyor o klavyelerin de durumunu biliyorsunuz zaten tuşları basmıyormuş bir noktadan sonra. Bu arada gönderdiğiniz klavyeler bana küçük geliyor :) Benim ellerim biraz büyük :) Varsa 750₺ ye kadar red switch klavye önerinizi bakarım lakin yazılımı benim için çok önemli.

Benim için önemli aslında ya. İnsan sürekli aynı renkleri görünce bayıyor bazı renkler çok açık renkli olduğu için geceleri göz alıyor.
Onun yerine klavyenin uzerinden mod degisimi ve parlakligi kisarak bu sorunu cozebilirsiniz. GK61 serisi klavyelerin yazilimi asiri cop fakat klavyenin ustunde bulunan ayarlardan cogu isinizi gorebiliyorsunuz. Uygulama uzerindeki RGB profilleri asiri iyi fakat klavyenin ROM'una kaydettiginizde uygulamayi silmeniz gerekiyor yoksa klavyeyi asiri bozabiliyor. Yazilimlari bu yuzden sevmiyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı