Klavyesi el yakmayan laptop önerisi

Batucloud

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yaklaşık olarak 3 haftadır laptop satın alıp iade etmeyle kıvranıp duruyorum.

Monster Tulpar T7 v22.1 cihazını 14500TL'ye alıp BIOS'ta MUX olmaması, ışık sızması, klavyeye ısı iletmesi sebebiyle iade ettim.

Legion 5 Pro cihazını geçen hafta 20.000TL'ye aldım.
Cihaz performans modundayken tarayıcı açma gibi maksimum %10 işlemci harcayacak durumlarda sıcaklığın anormal şekilde 75 derecelere çıkması, sonrasında fanın aktif olmasıyla beraber kendisini 60 dereceye düşürmesi gibi stabil olmayan durumlarla karşılaştım. Bu olay esnasında klavye ısıyı elime aktarıyordu. Oyun testi için CS:GO denemesi yaptığımda işlemci 90 derece GPU 80 derecedeydi, ve evet klavye elimi bu derecelerdeyken yine yakıyordu. Yaklaşık olarak 1 saatlik oyun deneyiminin ardından PC'ye ara verdiğimde klavye üstünde kalan sol elimde sıcaklık kaynaklı hafif yanık sızlaması oluştu. Bu yüzden yarın bu cihazı da iade etmeyi düşünüyorum. Elim hassas, en ufak ısısal durumlar oluştuğunda pişik olmaya, yaralanmaya müsait.

4 yıl boyunca kullandığım bir önceki cihazım Dell 7567'de bilek koyma ve wasd kısımlari serindi. Anakart ile klavye arasında yapılan özel yalıtım sistemi sayesinde klavye serin ve ferahtı. İsterse cihaz 99 derecede çalışsın, cihazın ısındığını klavyeden anlamak zordu.
Serinliğin nasıl olduğunun görselini notebookcheck referansıyla tarafınıza iletiyorum.

Screenshot_20210517-011846_Samsung Internet.jpg

Ref: Dell Inspiron 15 7000 7567 Gaming Notebook Review

Ekran kalitesi iyi, ses performansı güzel, minimum 1650 maksimum 3070 ayarında ekran kartı bulunan, bilek dayama, touchpad, wasd, wasd tuşunun sağ el hizasındaki kısımlarının serin olduğu, el yakmadığı serin bir cihaz arıyorum.

Var mıdır böyle bir cihaz :)

ASUS ROG STRIX RTX 3060 modeli tam performans çalışırken 86 dereceden yukarı çıkmadı (Cyberpunk 2077). Bu değer stand ya da soğutucu olmadan aldığım değer. Buna karşın klavyeye dokundum ancak belirgin bir sıcaklık yoktu. Daha önce Legion 5'te de 85 derecede klavye aşırı ısınıyordu gerçekten. Ancak bu cihazın da MUX Switch'i yok maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
ROG Strix SCAR III kullanıyorum oyunda iken klavye ve bileğinizi koyduğunuz kısım çok rahatsız etmiyor. Güncel Strix modellerini deneyimlemedim.

Arkadaşlar selam. Yaklaşık olarak 3 haftadır laptop satın alıp iade etmeyle kıvranıp duruyorum.

Monster Tulpar T7 v22.1 cihazını 14500TL'ye alıp BIOS'ta MUX olmaması, ışık sızması, klavyeye ısı iletmesi sebebiyle iade ettim.

Legion 5 Pro cihazını geçen hafta 20.000TL'ye aldım.
Cihaz performans modundayken tarayıcı açma gibi maksimum %10 işlemci harcayacak durumlarda sıcaklığın anormal şekilde 75 derecelere çıkması, sonrasında fanın aktif olmasıyla beraber kendisini 60 dereceye düşürmesi gibi stabil olmayan durumlarla karşılaştım. Bu olay esnasında klavye ısıyı elime aktarıyordu. Oyun testi için CS:GO denemesi yaptığımda işlemci 90 derece GPU 80 derecedeydi, ve evet klavye elimi bu derecelerdeyken yine yakıyordu. Yaklaşık olarak 1 saatlik oyun deneyiminin ardından PC'ye ara verdiğimde klavye üstünde kalan sol elimde sıcaklık kaynaklı hafif yanık sızlaması oluştu. Bu yüzden yarın bu cihazı da iade etmeyi düşünüyorum. Elim hassas, en ufak ısısal durumlar oluştuğunda pişik olmaya, yaralanmaya müsait.

4 yıl boyunca kullandığım bir önceki cihazım Dell 7567'de bilek koyma ve wasd kısımlari serindi. Anakart ile klavye arasında yapılan özel yalıtım sistemi sayesinde klavye serin ve ferahtı. İsterse cihaz 99 derecede çalışsın, cihazın ısındığını klavyeden anlamak zordu.
Serinliğin nasıl olduğunun görselini notebookcheck referansıyla tarafınıza iletiyorum.

Eki Görüntüle 1026861

Ref: Dell Inspiron 15 7000 7567 Gaming Notebook Review

Ekran kalitesi iyi, ses performansı güzel, minimum 1650 maksimum 3070 ayarında ekran kartı bulunan, bilek dayama, touchpad, wasd, wasd tuşunun sağ el hizasındaki kısımlarının serin olduğu, el yakmadığı serin bir cihaz arıyorum.

Var mıdır böyle bir cihaz :)

Bu cihaz olabilir çünkü bende Lenovo Ideapad Gaming 3 var ve ısınmıyor elimide yakmıyor, GTA 5 oynarken, çünkü klavyenin bulunduğu yeri fazlasıyla soğutuyor. Benim attığım laptopda aynı olay var almanı öneririm eğer ısınıyorsa ayaklık alabilirsin.

Tabii ki hayır hocam. AAA'inden rekabetçisine onlarca oyun oynadım, klavyenin sadece sağ tarafı ısınıyor.
Hocam o halde ben sorunlu bir cihaz almışım. Hem sol hem sağ her yeri cayır cayırdı. Bench testlerinde çok çabuk 100 dereceye çıkıyordu iadeyi verdim.
Ekranına bayıldığım ve üzülerek iade ettiğim bu cihaza tekrardan şans verebilirim. Legion7 yada intel modelini bekleyeceğim sanırım.

Geri
Yukarı