Klavyeye Sıvı Dökülmesi Sonrası Tuşların Çalışmaması

Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bugün okuldan geldim PC'nin başına oturdum. CS:GO falan oynarken lanet olası elim bardağa çarptı ve şöyle oldu;

Yön tuşlarının oraya hafif bir şekilde döküldü öyle fazla değil ama oradaki LED'in birinin kenarlarından falan geçmiş o LED'i söndürmüş. Üstüne bir de klavye full olarak gitti. Klavyem Platoon PL357. Eskiden başka bir klavyeye olmuştu ters çevirip 24 saat ya da 20 saat beklettim sonra da çalışıyordu fakat o full gitmemişti sadece yanlış basıyordu. Bu arada şimdiki bozulan klavyem mebran klavye. Dökülen şey çay bu arada.

Şeker var mıydı çayda? Şeker varsa geri dönüşü yok, yapış yapış olur basılı kalır eğer çalışsa bile. Diğer konuya bakarsak, zaten komple gitti diyorsunuz. Bence yeni bir klavye bakın...

Dostum şeker varsa içtiğin sıvıda hiç ama hiç çözüm arama, çöptür artık. Yavaş yavaş klavyenin beynini yiyor, en son tüm tuşları bozuyor. Zaten benim de başıma çok geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bide şöyle düşün, döktüğün şey klavye değilde laptop olsaydı ?

30 liralık klavyeyle kurtarmışsın. 1 hafta harçlık biriktirsen aynısından bir daha alabilirsin.

Bende klavyeye rakı dökmüştüm. Razer Blackwidow mekanik klavyeme içim yanmıştı. Direk mefta oldu. D&R' dan almıştım. Garantisi devam ettiği için şansımı denemek istedim ve D&R klavye satışını bir ara durdurduğu için para iadesi yapmıştı. Aklıma geldi şimdi. Corsair K68 veya K70 modellerine bakmaya başlayabilirsin şimdiden. Geçmiş olsun.

Arkadaşların tavsiyesi üzerine çöp yapacaksanız, tavsiyem neyi nereden söktüğünüzü unutmadan içini açıp eski bir diş fırçası ve kolonya ile güzelce temizleyip tekrar toplayın. Kolonya zaten kısa bir sürede uçacaktır. Bir çok klavyeyi çöp yaptım fakat hiçbirini kurtarmaya çalışmadan gözden çıkarmadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı