Klavyeye virüs bulaşabilir mi?

Arkadaşımın bir klavyesi varmış. Bilgisayara takınca bilgisayar sapıtıyormuş Çince falan yazmaya başlıyormuş. Virüs var klavyede diyordu. Doğru olabilir mi?
Biraz zor gibi hatta %0.110 kadar bir şeydir belki de. Ama olabilir bilgisayarında varsa. Biri girip özellikle ayarlamış olabilir.

Klavyedeki hafizayla alakasi yok arkadaslar. Klavyede TB'lik SSD de olsa virus bulasmayacaktir. Sistem klavyedeki diskten bir yazilim calistirmaya calismayacak cunku. Boyle bir sey ancak isletim sisteminizdeki bir aciktan faydalanarak olabilir ama ihtimali goz ardi edilebilecek kadar az diye dusunuyorum.

Klavyedeki hafizayla alakasi yok arkadaslar. Klavyede TB'lik SSD de olsa virus bulasmayacaktir. Sistem klavyedeki diskten bir yazilim calistirmaya calismayacak cunku. Boyle bir sey ancak isletim sisteminizdeki bir aciktan faydalanarak olabilir ama ihtimali goz ardi edilebilecek kadar az diye dusunuyorum.
Evet şu an klavyeden bulaşan bir virüs yok benim de bildiğim kadarıyla sana da böyle düşündürten bu büyük ihtimalle ancak klavyede bulunan bir belleğe yazılan virüs (işlem birimine), klavyenin tuşuna basman ile (giriş birimi) sisteme yönlendirilebilir. Dediğim gibi bu şu an olan bir şey değil ama ileride olmayacak anlamına gelmez.

Geri
Yukarı