Klima en fazla kaç dereceye kadar soğutur?

vefaaksaray

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Gıda işletmecisiyim havalar ısındığından dolaplarla ilgili sürekli sıkıntı yaşanmakta. Aklıma bir şey takıldı sormak istiyorum. Herhangi bir ustayla da muhattap olmamak için dolapların içerisindeki kompresörleri çıkarıp dışarıya, klima dış ünitesi taktırsam. Bunu bakır borularla dolapların içerisindeki üniteye bağlatsam +4 dereceye kadar soğutur mu? Yoksa klimalar +18 dereceye kadar mı soğutma sağlıyorlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim evdeki yaklaşık 15 yıllık klima ayar 19 derecedeyken 9 derece üflüyor ama sürekli tam yükte çalışıyor. Eğer bu yöntem olsa bile daha çok elektrik tüketimi olacaktır.

Son düzenleme:
Kendim klimacıyım daha doğrusu klima üzerine meslek okuyorum ve dediğiniz şey öyle sök tak bitir bir işlem değil. Birkaç alete ve gaza ihtiyacınız var. Bunları alsanız bile boruyu ordan çıkartıp diğerine tak gaz bas şeklinde değil hepsinin bir değeri var. Taktığınız boru uzunluğuna göre ne kadar gaz basacağınızı bilmelisiniz. Bundan başka bir şey daha var vakum yapmanız gerekiyor. Yani şöyle bahsedeyim elle yapılacak ve bir kaç alet makina felan bularak internetten bakarak yapılacak birşey de değil.

Kendim klimacıyım daha doğrusu klima üzerine meslek okuyorum ve dediğiniz şey öyle sök tak bitir bir işlem değil. Bir kaç alete ve gaza ihtiyacınız var. Bunları alsanız bile boruyu oradan çıkartıp diğerine tak gaz bas şeklinde değil hepsinin bir değeri var. Taktığınız boru uzunluğuna göre ne kadar gaz basacağınızı bilmelisiniz. Bundan başka bir şey daha var vakum yapmanız gerekiyor. Yani şöyle bahsedeyim elle yapılacak ve bir kaç alet makine falan bularak internetten bakarak yapılacak bir şey de değil.
Servis elemanlarına ücret ödemekten kurtarıp siz yapsanız daha iyi olmaz mı? :)

Yapmasına yapayım ama belirttiğim gibi daha okuyorum ve de aletler de öyle hemen alınacak veya bulanacak bir şey değil. Örneğin bir vakum makinemiz 2 bin ile 3 bin arasında değişiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı