Klima önerisi

gurkang4

Kilopat
Daha fazla  
Evde çatı katında kalıyorum. Odam geniş fakat tavan çok alçak. Dik yürüyemeyecek kadar. Boyum 1.85. Ek olarak pencere vesaire hiçbir hava giriş çıkışı sağlayacak bir şey yok. Dolayısıyla bir klima ihtiyacım söz konusu. Aradığım özellikler:
  • Son derece verimli olması.
  • Oda havalandırma özelliğinin bulunması.
Odam kaç metre kare bilmiyorum. Tahmini 30 metrekareden biraz fazla fakat tavan çok alçak olduğu için klimanın soğutma kapasitesini hangi aralıkta seçmem gerektiğini bilmiyorum.
Yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba odanızın konumu ve istediğiniz özelliklere bakacak olursak bazı bilgilendirmeler yapacağım.
Öncelikle odanızın 30 M.2 ve tavan yükseklği 1.70 gibi olduğunu düşündüğümüzde 12.000 BTU bir klima yeterli olacaktır. Oda havalandırma özelliği dediğimiz olay dışarıdan temiz hava alsın içeriye soğutup versin şeklindeyse çok fazla seçeneğiniz yok daikin ururu sarara modeli alabilirsiniz veya herhangi marka bir klima takıp Mitsubishi electric de bulunan lossnay cihazını incelemenizi öneririm.
Klimanın montajı konusunda yakınında pencere, balkon, çatı gibi yerler yoksa dış ünite montajı çok zor olacağından vinç yardımı gerebilir bu tip belirsizlikler olmaması için klima için keşif yaptırmanızı öneririm.
Aklınıza takılan başka bir soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba odanızın konumu ve istediğiniz özelliklere bakacak olursak bazı bilgilendirmeler yapacağım.
Öncelikle odanızın 30 M.2 ve tavan yükseklği 1.70 gibi olduğunu düşündüğümüzde 12.000 BTU bir klima yeterli olacaktır. Oda havalandırma özelliği dediğimiz olay dışarıdan temiz hava alsın içeriye soğutup versin şeklindeyse çok fazla seçeneğiniz yok daikin ururu sarara modeli alabilirsiniz veya herhangi marka bir klima takıp Mitsubishi electric de bulunan lossnay cihazını incelemenizi öneririm.
Klimanın montajı konusunda yakınında pencere, balkon, çatı gibi yerler yoksa dış ünite montajı çok zor olacağından vinç yardımı gerebilir bu tip belirsizlikler olmaması için klima için keşif yaptırmanızı öneririm.
Aklınıza takılan başka bir soru olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bulunduğum bina bir apartman. Odamın hemen girişinde çatıya açılan bir kapak var, o kapaktan dışarı çıkılabiliyor fakat montajı nereye yapabilirler çatıda bilemiyorum. Sanırım dediğiniz gibi keşif yapılması gerek. Ek olarak önerdiğiniz klima düşündüğümden çok daha pahalı. Sanırım filtreleri biraz daha kısmam gerekecek. Size bir sorum olacak, sanırım bu konuda bilgi sahibisiniz. Sıradan çinko karbon vatandaş olarak klima kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Bulunduğum bina bir apartman. Odamın hemen girişinde çatıya açılan bir kapak var, o kapaktan dışarı çıkılabiliyor fakat montajı nereye yapabilirler çatıda bilemiyorum. Sanırım dediğiniz gibi keşif yapılması gerek. Ek olarak önerdiğiniz klima düşündüğümden çok daha pahalı. Sanırım filtreleri biraz daha kısmam gerekecek. Size bir sorum olacak, sanırım bu konuda bilgi sahibisiniz. Sıradan çinko karbon vatandaş olarak klima kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Mitsubishi electric klima bayi ve servisiyim. Taze hava istemiyorsanız bütçeniz ve isteklerinizi karşılayan bir klima takabilirsiniz ancak önerdiğim taze hava girişli daikin gerçekten çok pahalıdır. Klima kullanırken de açıkçası pek dikkat edilecek bir şey yok 22-24 derece arasına ayarlayıp, ayda bir flitrelerini yıkayıp kullanıcaksınız.
Bursa içerisindeyseniz keşif olarak da yardımcı olurum.

Arkadaşlar merhaba
25 metrekare, ısı yalıtımı yok, ara kat, güney cephe.
12.000 BTU, Sessiz çalışan, enerji tasarruflu mümkünse A+++ , 4 Yönlü ya da 3D hava üfleme özellikli klima önerisi alabilir miyim.
Bütçe maksimum 20bin

Yeni konular

Geri
Yukarı