Klişe olmayan anime önerisi

Khaoss

Hectopat
Selamlar bazı animeler klişe oluyor, bölümü izlerken neler olacağını az çok kestirebiliyorsunuz bu yüzden verdiği zevk o kadar da fazla olmuyor. Neler olacağı kestirelemeyen genelde ters köşeyle dolu olan anime önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. (izlediklerim arasında bunu en iyi yapan Aot'tu.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Code Geass'ı öneririm. Toplam 50 bölüm fakat bunların 3-4 tanesi diğer animelerde de olan okul festivali gibi klişe bölümler, geri kalanları da ciddi bölümler.

Toplamda 4-5 anime izleyen birisi olarak "Death Note" (tabi izlemediysen) önerebilirim. Sadece ana karakterler degil yan karakterlerle alakalı sürprizler çok iyiydi.

Özellikle 6. veya 7.bölümdeki "Naomi Misora" ile ana karakter arasında geçenleri hala dün gibi hatırlıyorum ki beni animeye bağlayan noktaydı diyebilirim.

Toplamda 4-5 anime izleyen birisi olarak "Death Note" (tabi izlemediysen) önerebilirim. Sadece ana karakterler degil yan karakterlerle alakalı sürprizler çok iyiydi.

Özellikle 6. veya 7.bölümdeki "Naomi Misora" ile ana karakter arasında geçenleri hala dün gibi hatırlıyorum ki beni animeye bağlayan noktaydı diyebilirim.
Hocam siz sanki anime izlemeye ön yargılı olup, izleyince de bağımlısı olan birisi gibi gördüm sizi :D.

İzledim ama yine de teşekkür ederim.
No Game No Life, 91 Days.
Teşekkür ederim, listeme ekledim.
Teşekkür ederim, bunu da listeme ekledim.

Hocam siz sanki anime izlemeye ön yargılı olup, izleyince de bağımlısı olan birisi gibi gördüm sizi :D.
Valla üstad önyargılı degildim de , öyle izlemek için de can atan birisi degildim yani :)

Bu arada izledigim animeler :
1-One Piece
2-Death Note
3-One Punch Man
4-Kengan Ashura
5-Tsubasa , Pokemon da eger sayılıyorsa cocukken onları da izledik :)

Denk geldikce izliyorum , hazır konusu gecti biraz bakayım önerilere.

Aot güzel anime çok severim. Ama onun senaryosu da orijinal değil. En azından başı. Sonu hakkında da yorum yaparım da spoiler olur. Başı hakkındaki benzerliği claymore mangasını okuyanlar anlayacaklardır. Benzer birçok şey var.

Çok anime izleyen biriysen bi süre sonra her şey klişe gelecek sana. Bu sadece animelerde değil tüm dizi-film sektörü için de geçerli. O yüzden farklı türlere yönelmek lazım. Benim tavsiyem şöyle olacak:
91 days
Black Lagoon
Baccano
Durarara (önce baccano)
Shinsekai Yori
Zankyou no Terror
Mahou Shoujo Madoka Magica (bu animeyi izlerken tüm ön yargıların kenara bırakılması tavsiye edilir)
Vinland Saga
Mawaru Penguindrum
Ginga Eiyuu Densetsu

Şimdilik bu kadar yeterli sanırım. 😄

Geri
Yukarı