Kllisre 8 GB 1333 MHz ve G.Skill 1333 MHz CL 9 RAM uyumu

_karadayi66

Hectopat
Yer
FELEK.
Selamlar dostlar,
Bilgisayarım için RAM alacağım Çin'den. Kuponum var. 110 TL'ye geliyor, 8 GB 1333 MHz RAM'i alacağım. Kllisre marka, gelince buraya yazacağım nasıl olduğunu.
Şu anda bilgisayarımda 4 GB G.Skill 1333 MHz CL 9 var. Özelliklere bakarsak uyma ihtimali yüksek, inşallah uyar.

Hocam, 8 GB yerine 4 GB almanız daha iyi olur. Küçük de olsa sorun yaşama şansınız var.

Teşekkür ederim, bu sorun dediğiniz ne sorunu, ben şöyle düşünmüştüm eğer uyumlu çalişmazlar ise G.Skill'i sökerim boşuna almış olmayayım gibi düşünmüştüm siz böyle deyince aklım takıldı sizde 8+4 mü 2x4 mü hangisi daha performanslı olur. Hemde sıkıntı çıkarmadan 2'si çalışır mı 2x4 olsa teşekkürler.

Teşekkür ederim, bu sorun dediğiniz ne sorunu, ben şöyle düşünmüştüm eğer uyumlu çalişmazlar ise G.Skill'i sökerim boşuna almış olmayayım gibi düşünmüştüm siz böyle deyince aklım takıldı sizde 8+4 mü 2x4 mü hangisi daha performanslı olur. Hemde sıkıntı çıkarmadan 2'si çalışır mı 2x4 olsa teşekkürler.
Sıkıntı çıkarma ihtimali düşük. Yine de dediğiniz şekilde şansınızı deneyebilirsiniz. En kötü eski RAM'den kurtulursunuz.

Son düzenleme:
Sıkıntı çıkarma ihtimali düşük. Yine de dediğiniz şekilde şansınızı deneyebilirsiniz. En kötü eski RAM'den kurtulursunuz.

Vallahi çok arada kaldım ya.

Ne yapacağımı bilmiyorum :(
Sıkıntı çıkarma ihtimali düşük. Yine de dediğiniz şekilde şansınızı deneyebilirsiniz. En kötü eski ramden kurtulursunuz.
8 mi alayım şimdi hocam.

Son düzenleme:
8 alın, çok büyük bir zarara girmezsiniz. En kötü ihtimalle eski RAM'i elden çıkarırsınız.

Sağ olun gece gece yardım ettiniz alayım 8'i bari.
Sağ olun gece gece yardım ettiniz alayım 8'i bari.

Hocam günaydınlar, şöyle düşündüm bu içindeki G.Skill'i çıkarayım bu RAM'lerden 2 tane alayım ne dersiniz hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı