Çözüldü Klonlanan SSD boot aygıtı olarak seçilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
RAM
Kingston DDR4 3200mhz 2x8GB
SSD veya HDD modeli
SSD: Samsung 980 NVMe M2
Ekran kartı
RTX 3060 Ti ASUS Dual Mini
Anakart
MSI PRO H610M-B
İşlemci
Intel i5 12400F
Merhaba, yeni bilgisayar topladım, çalıştırdım. Eski bilgisayardan söktüğüm HDD'yi boot Drive olarak kullandım. HDD'yi SSD'ye klonladım Samsung migration ile. Klonlama hata vermedi. Ama BIOS'da başka ayarlarda M.2 SSD gözükmesine rağmen boot Drive olarak seçemiyorum. Nasıl seçebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'ta boot ayarları kısmında Windows Boot Manager olmalı. Onu ilk sıraya alın. Bu video size fikir verir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer yoksa Samsung Magician eksik klonlamış olabilir (düşük ihtimal), Macrium ile klonlayın.
Yanlış bilgi
Bildiğim kadarıyla UEFI ile kurulum yaparken anakartın diski tanıması gerektiği. Sıfırdan format atmanız gerekir anakart SSD'yi tanıması için.

Merhaba, yeni bilgisayar topladım, çalıştırdım. Eski bilgisayardan söktüğüm HDD'yi boot Drive olarak kullandım. HDD'yi SSD'ye klonladım Samsung migration ile. Klonlama hata vermedi. Ama BIOS'da başka ayarlarda M.2 SSD gözükmesine rağmen boot Drive olarak seçemiyorum. Nasıl seçebilirim?

Eski disk boot sırasında duruyor olabilir. Kaldırsan bile yine duruyor.

Bildiğim kadarıyla UEFI ile kurulum yaparken anakartın diski tanıması gerektiği. Sıfırdan format atmanız gerekir anakart SSD'yi tanıması için.

Nasil yani? Klonladigim verileri Full silecek miyim?

Eski disk boot sırasında duruyor olabilir. Kaldırsan bile yine duruyor.

Boot sirasinda SSD gozukmuyor, ama baska ayarlarda M.2 SSD gozukuyor.

Klonlanan Windows UEFI miydi BIOS muydu?

Orijinal olarak Windows 8.1 idi, Windows 10'a Update ettim. Sanırım UEFI olmasi lazim. Eski bilgisayar 4. nesil i5 oldugu icin Legacy BIOS olacagini sanmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Orijinal olarak Windows 8.1 idi, Windows 10'a Update ettim. Sanırım UEFI olmasi lazim. Eski bilgisayar 4. nesil i5 oldugu icin Legacy BIOS olacagini sanmiyorum

Logonun altındamı yüklenme işareti geliyor veya önce logo sonra Windows logosu ve yüklenme işareti geliyor?

Logonun altındamı yüklenme işareti geliyor veya önce logo sonra Windows logosu ve yüklenme işareti geliyor?
Once MSI logosu, sonra onun yuklenme isareti, sonra MSI logosu gidiyor, baska bir yuklenme isareti geliyor, sonra "Please Wait" diye ekran aciliyor. Sonra direkt baslangic ekrani aciliyor (sifre menusu)

Once MSI logosu, sonra onun yuklenme isareti, sonra MSI logosu gidiyor, baska bir yuklenme isareti geliyor, sonra "Please Wait" diye ekran aciliyor. Sonra direkt baslangic ekrani aciliyor (sifre menusu)

O zaman sisteminiz UEFI.

Geri
Yukarı