Kmode Exception Not Handled mavi ekran hatası

EmirKas

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bu sorunu çözene helal olsun. Bundan önce yeni bir konu açmıştım ve sorunun RAM'lerden kaynaklandığını öğrenmiştim fakat şimdi yeni topladığım bilgisayarımda yepyeni ve birbirinden gıcık mavi ekranlar ortaya çıkmaya başladı. Hatta ve hatta bu mavi ekranlar bana ne bir SYS dosyası ne de başka bir ipucu veriyorlar kmod eception not handled ve ırql not less or equel bu hataları aslında çözdüm sanıyordum ama yinde peşimi bırakmadılar. Daha dün yağ gibi oynarken bilgisayarı kapatıp sabah açtıktan sonra tekrardan kendilerini gösterdiler CS:GO'ya girdim ve maçın başlarında ırql ile başlayan mavi ekranı aldım ondan sonra ... Dedim ve belki driverlardan kaynaklanıyor diyerek driver verifierı aktif ettim ki bunun sayesinde önceden birkaç gün önce bir driverın sorunlu olduğunu tespit edip düzeltmiştim fakat yine açınca çöküp bana sorunlu SYS dosyasını veya exe söylemedi. Ben de belki fazla zorlamamışımdır belki deyip droplu droplu yani kasıyor sanırsam bu verifierden kaynaklanıyor, zorladığı için neyse işte zorlamamışım deyip CS:GO'ya girdim ve yine maçın maşlarında direk mavi ekran yedim ama bu sefer farklıyfı ırql değildi kmod exception dı ve ne bir SYS ne de DMP dosyası bırakmadan bilgisayar tekrar başladı, tekrar denedim ama nafile. Bulamıyorum bu lanet sorunun neden kaynaklandığını, aynı şekilde önce OC yapmadığım halde clock ile başlayan bir mavi ekran hatası daha almıştım artık delireceğim. Bu bilgisayara tam 2600 TL verdim ama o bana bir sürü hata verdi, aşağı son kaydedilen DMP dosyalarını koyuyorum bunlar verifierı etkinleştirmeden önce olan mavi ekranlar.
mavi ekranlar.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdıktan sonra güncelleyin.
Bir de Memtest86 ile bellekleri test edin.

Bunu uygulayın, kapatma işlemini yapmayın.

DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü kurun. BIOS default edin Cstate varsa kapatın.
İmzamdan Aida64 sonucunu paylaşın.
Aida64 bech testi yapın yarım saat.

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırdıktan sonra güncelleyin.
Bir de Memtest86 ile bellekleri test edin.

Memtest86 testini yaptım temiz çıktı zaten bir kaçgün önce DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp en son sürümünü yükledim bilgisayarda çok değişik şeyler oluyor örneğin az önce birkaç saat yağ gibi akar vaziyette sorunsuz oyun oynadım ama bilgisayarı kapatıp sabah açınca tekrar sorun yaşayacağım.
Bunu uygulayın, kapatma işlemini yapmayın.

DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü kurun. BIOS default edin cstate varsa kapatın.
İmzamdan AIDA64 sonucunu paylaşın.
AIDA64 bech testi yapın yarım saat.

Hocam ben zaten bunu 5 kez denedim çöküyor fakat neden çöktüğüne dair bir SYS veya exe yok bunları geçtim bilgisayar verifier ile olan mavi ekranları DMP olarak kaydetmiyor bile kaydetse bile her mavi ekranda yazdığı gibi ntskrnl.sys kırmızıda.

Geri
Yukarı