KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası

İşletim sistemi
Windows 10

KAYTAZ

Decapat
Daha fazla  
Uzun süredir Valorant oynuyorum, dün gece mavi ekran aldım durduk yere. Daha önce hiç karşılaşmamıştım. Windows'u güncelledim, oyunu silip tekrar yükledim, gene oyunu başlatırken aynı hatayı aldım. En son çare format atmayı denedim. İndirdim oyunu ama sorun düzelmedi. Yani açıyorum, mavi ekran geliyor, res atıyor PC. Yardımcı olursanız sevinirim.
Mavi ekran durdurma kodu: KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Başarısız: vgk.sys
Minidump dosyası: minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
İnceledim. İşlemci, ekran kartı, ağ aygıtı gibi pek çok aygıtta sorun gördüm. Oyunu açmıyordan kasıt nedir, mavi ekran mı alıyorsunuz?

Anakartın sitesinde Windows 7 üstüne sürücü desteği bulunmuyor. Anakart için sürücü verebileceğimi sanmıyorum. Ekran kartının modelini belirtmemişsiniz ama sürücüsünü DDU ile kaldırıp kurmayı deneyebilirsiniz.

Anakartta da sorun olduğunu düşündüren çok şey var. Xeon işlemci kullanıyorsunuz, bunu modlama yapmadan kullanamazsınız diye biliyorum. Sorunu bu işlem de çıkarıyor olabilir.

Sapphire RX550 4 GB.
Xeon E5450.
4 GB RAM.
Anakart modelini tam bilmiyorum ama G41 bir anakart.
Anakart modlamasını yaptım öyle kullanıyordum 1 senedir, dediğinizi deneyip size haber vereceğim.

İnceledim. İşlemci, ekran kartı, ağ aygıtı gibi pek çok aygıtta sorun gördüm. Oyunu açmıyordan kasıt nedir, mavi ekran mı alıyorsunuz?

Anakartın sitesinde Windows 7 üstüne sürücü desteği bulunmuyor. Anakart için sürücü verebileceğimi sanmıyorum. Ekran kartının modelini belirtmemişsiniz ama sürücüsünü DDU ile kaldırıp kurmayı deneyebilirsiniz.

Anakartta da sorun olduğunu düşündüren çok şey var. Xeon işlemci kullanıyorsunuz, bunu modlama yapmadan kullanamazsınız diye biliyorum. Sorunu bu işlem de çıkarıyor olabilir.

Yaptım ama bir şey değişmedi. Valorant'a giriyorum, bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı diyor ve fareyi oynatınca direkt mavi ekran çıkıyor. Reset atıyor PC

Sapphire RX550 4 GB.
Xeon E5450.
4 GB RAM.
Anakart modelini tam bilmiyorum ama G41 bir anakart.
Anakart modlamasını yaptım öyle kullanıyordum 1 senedir, dediğinizi deneyip size haber vereceğim.

Yaptım ama bir şey değişmedi valoranta giriyorum bu oyun senin işletim sisteminde çıkmadı diyor ve fareyi oynatınca direk mavi ekran çıkıyor ve res atıyor PC.

Aynı sorun çoğu kişide var, ben de dahil. Riot'un fixlemesini bekleyeceğiz dostum.

Herhangi bir açıklama yaptı mı?

Riot'un çalışanlarından Dunpy (Bahadır Güven) bir açıklama yaptı sadece.

1621079185099.png

Yeni konular

Geri
Yukarı