KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Anti-hile yazılımlarıyla başın belada gibi gözüküyor :)

Logitech yazılımı, Tencent Emulatör, Riot Vanguard, BattlEye Anti-Cheat, XIGNCODE3 Anti-Cheat (Black Desert oynuyorsan onda bulunuyor. Ayrıca Themida ile packlenen bazı oyunlarda da bulunur.) kaldır.

Aşağıdaki klasör içini temizle.

C:\Windows\Prefetch

Daha sonra bir süre kontrol et son durumu. Geri kuracağın zaman şu sırayla kur.
  1. Logitech yazılımı
  2. Vanguard
  3. Tencent Emülatör
  4. BattlEye
Hileler ile haşir neşirsen olma.

Anti-hile yazılımlarıyla başın bela da gibi gözüküyor.

Evet ama hiç hile kullanmadım ayrıca crack oyun bile yüklemiyorum.

1. Tencent emülatörü sildim fakat sadece Valorant ve PUBG var zaten bilgisayarımda onları silmek zorunda mıyım başka çözümü yok mu?

(Black Desert oynuyorsan onda bulunuyor.)

Yok oynamıyorum. Şimdilik emülatörü sildim eğer düzelmezse geri dönüş yapacağım. Teşekkürler.

@Tamerks34
Şöyle, anti-hile yazılımları kernel mode sürücüleri kullandığından bazen birbirleriyle bir uyumsuzluk dalgası içerisine girebiliyorlar. Maalesef bu da mavi ekranlara neden oluyor. Bahsettiğim sırayla kurmanız sorununuzun çözümü için elzem maalesef.

Yine de oyunları silip geri yüklemek istemiyorsanız biraz bu şekilde durumu takip edin. Eğer yeniden hata alırsanız kaldırmanızı söylediğim tüm yazılımları kaldırıp verdiğim sırayla geri yükleyin ve bir süre daha durumu kontrol edin. Son durumu mutlaka bizimle paylaşın.

1- XMP kapayın ve sistemi o şekilde test edin. XMP kapattıkdan sonra bir 20 dakika FurMark yapın.
2- ekran kartı driverinizi DDU ile güvenli modda kaldırıp tekrar yükleyin.
3- bu linkten BIOS unuzu 5602'den 5605'e güncelleyin. https://www.asus.com/tr/Motherboard...rds/All-series/EX-A320M-GAMING/HelpDesk_BIOS/ bunları yapmaya gerek var mıdır? Yoksa dediğiniz gibi her şeyi silip sırasıyla mı yükleyeyim?
Ayrıca BattlEye diye bir uygulama yok onun için PUBG'yi silmeliyim değil mi?
Sizi zahmet ettirdim kusura bakmayın ama gerçekten bıktım.
@Tamerks34
Şöyle, anti-hile yazılımları kernel mode sürücüleri kullandığından bazen birbirleriyle bir uyumsuzluk dalgası içerisine girebiliyorlar. Maalesef bu da mavi ekranlara neden oluyor. Bahsettiğim sırayla kurmanız sorununuzun çözümü için elzem maalesef.

Yine de oyunları silip geri yüklemek istemiyorsanız biraz bu şekilde durumu takip edin. Eğer yeniden hata alırsanız kaldırmanızı söylediğim tüm yazılımları kaldırıp verdiğim sırayla geri yükleyin ve bir süre daha durumu kontrol edin. Son durumu mutlaka bizimle paylaşın.

Tamda geçti demişken yine çıktı ama bu sefer geç çıktı, emülatörü sildim diye galiba. 040821-10515-01.dmp
Bu dosyaya bakar mısınız neden kaynaklı bu sefer?
1- XMP kapayın ve sistemi o şekilde test edin. XMP kapattıkdan sonra bir 20 dakika FurMark yapın.
2- ekran kartı driverinizi DDU ile güvenli modda kaldırıp tekrar yükleyin.
3- bu linkten BIOS unuzu 5602'den 5605'e güncelleyin. https://www.asus.com/tr/Motherboard...rds/All-series/EX-A320M-GAMING/HelpDesk_BIOS/ bunları yapmaya gerek var mıdır? Yoksa dediğiniz gibi her şeyi silip sırasıyla mı yükleyeyim?
Ayrıca BattlEye diye bir uygulama yok onun için PUBG'yi silmeliyim değil mi?
Sizi zahmet ettirdim kusura bakmayın ama gerçekten bıktım.

Tamda geçti demişken yine çıktı ama bu sefer geç çıktı, emülatörü sildim diye galiba. 040821-10515-01.dmp
Bu dosyaya bakar mısınız neden kaynaklı bu sefer?

Bugün chipset yükledim onunla alakalı olabilir mi?

Son düzenleme:
Daha önce açtığım konuda birkaç ihtimalden birini seçip denedim, yani emülatörü sildim fakat düzelmedi.
RAM'lardan kaynaklı diyen var. Şu an XMP'yi kapattım anakartım desteklemiyor olabilir diye. XMP'yi kapatmadan önce mavi ekran çıktı ama bakabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1) BIOS'unuzu güncelleyin.

2) Olay Görüntüleyicisi kısmından "Sistem" logunu paylaşın. MediaFire'a yükleyebilirsiniz.

2) olay görüntüleyicisi kısmından "sistem" logunu paylaşın. MediaFire'a yükleyebilirsiniz.

İlk defa böyle bir şey isteniliyor doğru mu attım acaba?

2) olay görüntüleyicisi kısmından "sistem" logunu paylaşın. MediaFire'a yükleyebilirsiniz.

BIOS'u geçen ay güncelledim çok da eski değil ve bildiğim kadarıyla sık sık güncellemek doğru değil değil mi? Mavi ekran hatası düzelecekse güncellerim.

PUBG Lite'ın yeni gelen Anti-Cheat yazılımı sorunun kaynağı olsa gerek. Uncheater for BattleGrounds_GL sorun çıkartmış. Onu kaldırır mısınız? Ek olarak BIOS'u güncellemeniz yararınıza.

Geri
Yukarı